FLÓRA 2019

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Flóra 2019

40. ročník Medzinárodnej výstavy kvetov a záhradníctva Flóra 2019 otvoril svoje brány. Najväčšia kvetinová a záhradnícka výstava na Slovensku sa už tradične koná v petržalskej Inchebe – tento rok od 4. do 7. apríla.

Na výstave kvetinovej nádhery si prídu milovníci kvetov, záhrad a všetkého, čo je s tým spojené. Je to aj príležitosť pre kvetinárov a pestovateľov predstaviť širokej verejnosti svoju produkciu.

Flóra 2019

Na vyše 11 000 m2 výstavnej a predajnej plochy sa na výstave predstaví asi 170 vystavovateľov a predajcov zo Slovenska i zo zahraničia. Návštevníci sa môžu inšpirovať najnovšími trendami vo viazaní kvetov a tvorbou záhrad. Na výstave nájdete rezané kvety, interiérové a exteriérové rastliny, bonsaje, kaktusy, semená, odbornú literatúru. Záhradnú techniku, náradie, okrasné kamene, záhradný nábytok, záhradné terasy, bazény a množstvo ďalších vecí spojených s kvetmi a záhradou. Podujatie, na ktoré sa schádzajú milovníci kvetov z celého Slovenska, každý rok prospieva aj petržalskému sídlisku: Vždy pri tejto príležitosti ožijú balkóny jeho panelákov a mnohé kúpené kvety a drobné kríky nájdu svoje nové stanovištia na trávnikoch pred domami.

Inšpiruj sa: Súťaž o titul Nevesta roka

Výstavu bude sprevádzať súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora Cup 2019. Nebude chýbať súťaž o najkrajšiu expozíciu a samozrejme, aj tento rok bude vyhlásený – Kvet Flóry 2019.

Foto: Ján Pecúch