Jar je tu a vy sa pýtate – aké modely jarnej obuvi sú vhodné pre nohy s vysokým priehlavkom?


1846   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
modely jarnej obuvi

Aké modely jarnej obuvi sú vhodné pre nohy s vysokým priehlavkom? Aj vy si kladiete túto otázku? Pri výbere topánok by ste si mali všímať nielen veľkosť a šírku, ale aj tvar chodidla. Rozlišujeme tri hlavné druhy chodidiel. Sú to normálne, pronujúce a supinujúce. Zle zvolená obuv môže byť nielen nepohodlná, ale môže viesť aj k zraneniam, ako je napríklad vyvrtnutý členkový kĺb.

Ako si vybrať topánky podľa tvaru chodidla?

Ľudia s normálnymi chodidlami budú môcť bez problémov chodiť prakticky vo všetkých topánkach. Na druhej strane, tí s pronujúcimi alebo supinujúcimi by si mali pred kúpou overiť, či je vybraný model pohodlný. V mnohých prípadoch je možné použiť dodatočné vložky. Pomôžu vyriešiť problém a neodsúdia nás na obmedzený výber modelov. Užitočná sa môže ukázať aj pomoc predajcu v obchode. Ak máme nízky alebo vysoký priehlavok, stojí za to zvoliť si nákup topánok cez internet a poslať späť modely, ktoré nebudú vhodne prispôsobené našej nohe.

Najobľúbenejšie modely jarných topánok

Jar je obdobím, kedy chce každý upustiť od ťažkého zimného oblečenia a topánok a dať prednosť ľahkému a vzdušnému šatníku. Treba však pamätať na to, že rána a večery bývajú ešte chladné. Výber topánok s veľmi nízkou podrážkou v marci a apríli môže skončiť prechladnutím. Začiatkom jari budú najlepšími topánkami poltopánky na opätku, ako aj dámske sneakersy. Bývajú dosť plné, vďaka čomu ochránia pred vetrom aj vlhkosťou. V máji, keď je už vonku teplo, sa oplatí obuť si dámske kožené balerínky alebo sandále.

Neprehliadnite:

Vlastný štýl, lexikon.skVytvorte si svoj vlastný štýl – zistite, ktoré tričko by ste si mali vybrať, aby vyzeralo módne

Tenisky na jar – príkladné štylizácie

Ešte pred pár rokmi boli sneakersy spájané s typickou športovou obuvou, ktorá sa hodí len na neformálne príležitosti. V súčasnosti mnohí módni návrhári ukazujú, že športová elegancia funguje rovnako pri návšteve reštaurácie, ako aj pri práci v kancelárii. Samozrejme, sú situácie, keď si firemný dress code vyžaduje elegantné topánky. Čoraz častejšie však zamestnávatelia chápu, že komfort zamestnancov sa premieta do vyššej efektivity práce. Perfektnou voľbou do kancelárie na jar je kombinácia béžových nohavíc s pukom, svetlej blúzky a bielych sneakersov. V chladnejších dňoch si k nim môžeme zobrať kardigán alebo sveter. Nezabudnite si vybrať modely vyrobené z vlny alebo kašmíru. Poskytujú oveľa väčší tepelný komfort. Tenisky dobre poslúžia aj pri výjazde s kamarátmi do mesta. Vtedy vsaďte na sukňu nad kolená a jednofarebný top. Doplnením takejto štylizácie môže byť pre zmenu kožená alebo džínsová bunda.

S čím skombinovať kožené balerínky?

V horúcich dňoch sa oplatí postaviť na spomínané balerínky. Tieto modely jarnej obuvi vyzerajú skvele k šatám a dlhým sukniam. Na konci jari je najlepšie zamerať sa na svetlé alebo kvetinové motívy. Dodajú úsmev a radosť. Počas večernej oslavy si môžete obliecť navyše ľahký látkový šál, ktorý ochráni vaše ramená a krk pred chladom. Baleríny dobre poslúžia aj v každodenných štylizáciách v kombinácii s džínsami. Ide o veľmi pohodlný typ obuvi, ideálny pre väčšinu príležitostí.

Foto: pexels