Kam ísť s deťmi, keď počasie nepraje?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kam ísť s deťmi

Jeseň je v plnom prúde a znamená to len jedno – pre svoje ratolesti už väčšinou nemôžete vymýšľať exteriérový program a prejsť musíte na interiérové alternatívy. V tomto článku vám poradíme, ktoré zaujímavé miesta na Slovensku sa oplatí s deťmi navštíviť, keď počasie nepraje.

Interiérové atrakcie, ktoré môžete navštíviť aj so svojimi deťmi, nájdete prakticky v každom meste. V našom článku sa však nebudeme venovať hocijakým miestam, ale takým, ktoré okrem zábavy prinášajú aj poznávaciu a vzdelávaciu hodnotu. V príjemnom prostredí tak spojíte zábavné s užitočným. Veľa nových vecí sa pritom nenaučia len vaše deti, ale aj vy.

Steelpark Košice

Kam ísť s deťmi, Steelpark

Košický vedecký park Steelpark je najnovším a najmodernejším vedeckým parkom na Slovensku. Čo si pod pojmom „vedecký park“ predstaviť? Na 4 rozsiahlych podlažiach prejdete viacerými sekciami, ktoré vás oboznámia s jednotlivými oblasťami vedy a techniky. Dozviete sa veľa informácií o geológií, ťažbe surovín, fyzike, elektrine, magnetizme a mnohých ďalších odvetviach. Znie to tak trochu nudne? Žiadny strach, práve v interaktivite a zaujímavých spôsoboch podania informácií tkvie čaro Steelparku. Môžete si na vlastnej koži všetky veci vyskúšať a ohmatať. K Steelparku je jednoduchý prístup z košickej železničnej stanice a neďaleko zaparkujete aj autom.

Neprehliadnite: AURELIUM bratislavské zážitkové centrum vedy

Múzeum letectva v Košiciach

Kam ísť s deťmi, Múzeum letectva v Košiciach

Keď už budete v Košiciach, vynechať nemôžete veľké múzeum letectva. V hangároch na návštevníkov čakajú originály a verné repliky lietadiel, stíhačiek, vrtuľníkov, motorov a rôznej leteckej techniky. Jedná sa o technicky orientované múzeum, v ktorom si na svoje prídu skôr chlapci, no vďaka zaujímavým exponátom sa tu rozhodne nebudú nudiť ani nežnejší členovia rodiny. Múzeum letectva sa nachádza neďaleko košického letiska, najjednoduchšie sa tu dostanete autom.

SMOPAJ v Liptovskom Mikuláši

Kam ísť s deťmi, Smopaj

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši prešlo pred niekoľkými rokmi kompletnou modernizáciou, vďaka ktorej sa z obyčajného neinteraktívneho múzea stalo moderné centrum s množstvom interaktívnych exponátov. Spoznáte tu celú slovenskú faunu a flóru, zaujme časť venujúca sa horninám, jaskyniarstvu, ale aj vesmíru a vzniku Zeme. Na svoje si tu príde každé dieťa, ale aj rodič.

Kreativo v Trenčíne

Kam ísť, Kreativo

V dnešnej dobe, kedy deti trávia veľa času hraním hier na tabletoch a smartfónoch, je dôležité podporovať ich kreativitu prirodzenou cestou. Jedným z najlepších spôsobov, ako tak spraviť, je hra so stavebnicou Lego. Práve nej je dedikované kreatívno-vzdelávacie centrum Kreativo v Trenčíne. Svoje dieťa môžete prihlásiť na rôzne pravidelné kurzy, ale prísť môžete aj len tak, počas otváracích hodín cez deň. Deti tu zažijú nekonečnú zábavu a poznávanie svojich schopností so stavebnicami Lego.

Veríme, že niektoré z nami odporúčaných miest navštívite so svojimi ratolesťami aj vy a zabezpečíte im voľnočasový program, ktorý stojí za to!

Dominik Parajka