Tip na originálny šarišský kulinársky zážitok. Poznáte tradičné a nové chute severovýchodu Slovenska?


7697   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Tradične jedlá šarišskej kuchyne, Hotel Alexander

Severovýchod Slovenska ponúka nielen možnosti liečebnej, rekreačnej či poznávacej turistiky, ale aj skvelé gastronomické zážitky. Pestrá paleta zariadení zaručuje výber od tradičných jedál šarišskej a slovenskej kuchyne, cez cestoviny a pizzu v talianskom štýle, či bifteky, až po jedlá modernej európskej gastronómie pripravovanej z kvalitných surovín.

Šéfkuchár Mareka Švara, hotel Alexander

Šéfkuchár Marek Švara, hotel Alexander

Ak sa chystáte do Bardejova, Bardejovských Kúpeľov, či do Svidníka a na Duklu, tak na severovýchode Slovenska nájdete množstvo zariadení, kde sa dá oddýchnuť pri dobrom obede, kávičke, koláčiku. Väčšina zariadení ponúka pohodové exteriérové i interiérové posedenie v historickom rámci, alebo štýlové i moderné stolovanie. Každý si môže vybrať podľa svojej chuti, pretože ceny kvalitných gastronomických služieb sú tu podstatne nižšie ako napríklad v Bratislave, alebo vo Vysokých Tatrách. Vychutnajte si aj vy pestrú ponuku špecialít v reštauráciách, príjemné posedenie v kaviarňach, alebo zábavu s deťmi v niektorej z cukrární,“ pozýva do regiónu Radomír Jančošek, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu „ŠARIŠ“ – Bardejov.

Kúpele majú kaviareň Sisi aj modernú gastronómiu v hoteli Alexander

Tradične jedlá šarišskej kuchyne, Hotel Alexander, Lobby bar

Hotel Alexander, Lobby bar

Priamo v srdci Bardejovských Kúpeľov je reštaurácia štvorhviezdičkového kongresového hotela Alexander. Ponúka jedlá modernej európskej gastronómie pripravované z kvalitných surovín pod vedením šéfkuchára Mareka Švaru. Pre ubytovaných, aj externých návštevníkov sú v ponuke raňajky, obedy a večere formou bufetu. Celodenne je v prevádzke aj Lobby bar s príjemným posedením.

Tradične jedlá šarišskej kuchyne, kaviaren Sissi

Kaviareň Sissi

Tradične jedlá šarišskej kuchyne, kaviaren Sissi

Kaviareň Sissi

V duchu cisárovnej Sissi, ktorá Bardejovské Kúpele navštívila a strávila tu 3 týždne, dostala koncom mája nový šat i meno. Kaviareň v hoteli Ozón vás privíta pod novým menom Kaviareň Sissi a cisárovnú pripomína i výzdobou interiéru. Ďalšou obľúbenou reštauráciou v kúpeľoch je Kúpeľná dvorana Srdiečko. Na tradičných jedlách si návštevník pochutí v reštaurácii ľudových jedál U Poljaka, alebo v reštaurácii Kryštál, ktoré sa nachádzajú v Stredisku obchodu a služieb.

Kúpeľná dvorana Srdiečko, reštaurácia

Kúpeľná dvorana Srdiečko, reštaurácia

V meste Bardejov nebude nikto hladný… poteší kulinárskou i talianskou kuchyňou

Reštaurácia Roland, Bardejov

Reštaurácia Roland, Bardejov

Na historickom Radničnom námestí Bardejova i v susediacich uličkách, sa nachádzajú desiatky reštaurácií, kaviarní a cukrární. Reštaurácia Roland kladie dôraz na príjemne prostredie a obsluhu. Je síce postavená na základoch talianskej kuchyne ale postupom času sa vypracovali na reštauráciu so širokým sortimentom jedál, kde sa ponúka k jedlu 5 druhov piva. Reštaurácia je vyhľadávaná domácimi a zahraničnými návštevníkmi.

Podnik SABARACA

Podnik SABARACA

Podnik SABARACA

Podnik SABARACA

Aj ďalšie reštaurácie na historickom námestí ako reštaurácia Next Restaurant, Bar Parada, reštaurácia Arkada, Cactus či Gurman ponúkajú vo svojich priestoroch príjemné posedenie spojené s konzumáciou kvalitných jedál z ich kuchyne, ako aj nápojov. Podnik SABARACA má v Bardejove hneď niekoľko prevádzok. Hlavným cieľom reštaurácie je poskytnúť zákazníkom chutné jedlo v XXL porciách za ľudové ceny. Inšpiráciou pri zariaďovaní podniku bol tradičný ľudový štýl.

Motorest José

Motorest José

V okolí Bardejova sa nachádza niekoľko obľúbených motorestov s výbornou kuchyňou, ktorú sa oplatí ochutnať. Ponúkajú dobré parkovanie, denne menu, terasy a pekný výhľad na prírodu. Patria k nim Motorest José, Javorina a Tarnov.

www.bardejov.sk
www.kupele-bj.sk