Kam sa bude dať cestovať túto jeseň? Výborné námety sú vždy nadosah. Aj pre vás


4117   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kam sa bude dať cestovať túto jeseň, poistenie, superpoistenie, menej rizikove krajiny

Pandemické obdobie mení aj naše možnosti ohľadom cestovania. Momentálne je možné cestovať do zelených zón a teda do krajín, ktoré sú považované za bezpečné a boj s koronavírusom zvládajú. O aké krajiny ide a čo všetko potrebujete pred cestou vybaviť?

Menej rizikové krajiny

Medzi menej rizikové krajiny, do ktorých môžete cestovať bez toho, aby ste pri návrate mali povinnosť absolvovať test na COVID-19 a domácu karanténu, sú Austrália, Česko, Čína, Cyprus, Dánsko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Grécko, Írsko, Island, Japonsko, Kórejská republika, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, Švajčiarsko, Taliansko.

Čo potrebujete pred cestou?

Ak sa chystáte na dovolenku, nezabudnite na cestovné poistenie. Cestovné poistenie by malo zahŕňať poistenie batožiny aj škôd a prípadné liečebné náklady či poistenie úrazu. Vyberte si poistenie cez porovnávač s okamžitou platnosťou, ktoré môžete uzatvoriť aj online bez nutnosti podpisu. Pri výbere a platbe cestovného poistenia sa ubezpečte, či cestujete do krajiny, ktorú Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR neoznačilo za štát, kde sa neodporúča cestovať.

Aké krajiny sa oplatí navštíviť?

Taliansko

Romantická krajina plná priateľských ľudí, chutných jedál a nápojov dýcha životom. Navštívte krásnu Florenciu a vychutnajte si to najlepšie espresso na námestí. Užite si chvíle s partnerom alebo rodinou vo veľkolepom hlavnom meste alebo leťte na jeden z ostrovov – Sicília, Sardínia, Elba a preskúmajte tamojšie pláže, obdivujte západy slnka a doprajte si dokonalý odpočinok spojený s nezabudnuteľnými kultúrnymi zážitkami. Taliansko je jednoducho krajina, ktorá vyhovie všetkým – milovníkom nočného života, gurmánom, obdivovateľom histórie, kultúry a aj tým, ktorí do cudziny cestujú preto, aby si oddýchli a načerpali nové sily.

Monako

Krajina, ktorá má rozlohu len dva štvorcové kilometre dýcha bohatým životom. Medzi najznámejšie miesta miništátu patrí Monte Carlo a La Condamine. Z Fontvieille si môžete vychutnať nádherný výhľad na Stredozemné more. Na svoje si prídu aj milovníci nákupov či obdivovatelia záhrad, ktorí sa v záhrade princeznej Grace Rose pokochajú pohľadom na vyše 150 druhov ruží.

Rakúsko

Baví vás turistika a čistý horský vzduch? V tom prípade je pre vás Rakúsko ako stvorené. Výstupy na známy ľadovec Dachstein a výhľady na okolitú krajinu vyrazia dych aj ostrieľaným turistom. Okrem horskej turistiky môžete na začiatku jesene navštíviť aj jazero Wolfgangsee v Salzburgu a vyskúšať vodné športy či navštíviť známe hrady, zámky a múzeá v okolí.

Grécke ostrovy

Grécke ostrovy ukradnú srdce každého návštevníka. Priateľskí ľudia, dobré jedlo a príjemná teplota vytvárajú skvelú atmosféru na dovolenku. Grécko môžete navštíviť až do konca októbra. Medzi obľúbené ostrovy patrí Korfu, Zakynthos aj Lefkada. Navyše, na samom začiatku jesene sa nemusíte obávať ani davov turistov. Okrem krásnej prírody vám Grécko ponúkne tiež bohatý nočný život.

Vyberte si dovolenku snov a užite si príjemné chvíle s rodinou a priateľmi v oblastiach zaliatych slnkom alebo na horách aj na samú jeseň. Stačí sa len poistiť, vybrať vhodnú destináciu a môžete vycestovať za novými zážitkami.