Mesiac knihy: Richard Pupala najlepší v Anasoft litera. Odporúčame poviedky Ženy aj muži, zvieratá


3675   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Anasoft litera Ženy aj muži, zvieratáži

Do desiatky najlepších slovenských kníh minulého roka bola zaradená aj zbierka Ženy aj muži, zvieratá od renomovaného poviedkara Richarda Pupalu. Odborná porota najprestížnejšej slovenskej literárnej ceny Anasoft litera ju spolu s ďalšími deviatimi titulmi vybrala spomedzi 165 hodnotených kníh.

Čo je Anasoft litera?

Anasoft litera je slovenská literárna cena. Udeľuje sa raz ročne za najlepšie pôvodné slovenské prozaické literárne dielo alebo za preklad pôvodného prozaického diela autorov, ktorí sú primárne občanmi Slovenskej republiky a ich prózy sú knižne vydané v predchádzajúcom kalendárnom roku. Literárnu cenu organizuje občianske združenie ars_litera od roku 2006. Založili ju Katarína Kucbelová a Marek Turňa. Od roku 2012 do roku 2017 cenu koordinovala Jana Ondiková a od roku 2018 cenu Anasoft litera vedie Simona Fochlerová.

Stručne o autorovi

Richard Pupala sa tak stal historicky prvým autorom vydavateľstva Lindeni v ostro sledovanom výbere Anasoft litera. Značka Lindeni vznikla len v roku 2018 ako súčasť vydavateľského domu Albatros Media Slovakia. „Tešíme sa, nebudeme skrývať radosť, ktorú nám nominácia Pupalu urobila,“ hovorí šéfredaktor vydavateľstva Erik Fazekaš. „Kniha Ženy aj muži, zvieratá – spĺňa najprísnejšie kvalitatívne kritéria, nič iné sa od tohto autora ani nedalo očakávať. Sme radi, že Richard si vybral naše vydavateľstvo a veríme, že to je dobrý signál aj pre ďalších domácich autorov a autorky. Signál, že Lindeni je silná a kvalitná značka, už nielen prekladovej, ale aj pôvodnej tvorby.“

Anasoft litera Richard Pupala Ženy aj muži,zvieratá

Neprehliadnite:
COVID príbehy 19 slovenských osobností. Silná výpoveď o stave pandemickej spoločnosti

Zbierka trinástich poviedok

Ženy aj muži, zvieratá je treťou knihou Richarda Pupalu. Do desiatky Anasoft litera sa dostali aj predchádzajúce dve – Návštevy v roku 2015 a Čierny zošit v roku 2018. „Vyhlásenie výsledkov som si vypočul v rádiu a tak, ako som bol do poslednej chvíle v napätí, či zaznie moje meno, som úprimne šťastný, že áno. Či sa to niekomu páči alebo nie, Anasoft litera je dobrá značka a moja knižka sa ocitla vo vyberanej spoločnosti,“ dodáva aktuálny víťaz tejto literárnej ceny Richard Pupala.

Viac na: www.albatrosmedia.sk