Miesto, kde si doznievajúcu karanténu užijete naplno. Tieto záhradné vychytávky bavia celú rodinu


3514   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Miesto, kde si karanténu užijete. Tieto záhradné vychytávky bavia celú rodinu, exterier zahradaa

So zdanlivo nekončiacimi opatreniami súvisiacimi s pandémiou rastie počet ľudí, ktorí migrujú z mesta na vidiek alebo si obstarávajú chalupu so záhradkou. Niet divu, veď na čerstvom vzduchu sa čas karantény trávi lepšie ako v stiesnenom byte. Aké vychytávky si na záhradu zaobstarať, aby ste si pobyt v zelenej oáze užili ešte intenzívnejšie?

Záhradná hojdačka nesmie chýbať

Keby ste si mali zaobstarať len jediný kúsok záhradného nábytku, mala by to byť práve záhradná hojdačka so strieškou proti slnku. Skvelý doplnok pre posedenie s partnerom, obľúbenou knižkou alebo notebookom počas pracovného hovoru. Na Favi zaobstaráte záhradné hojdačky s pevnou kovovou konštrukciou, ktorá vydrží nepriazne počasia i “zbesilé” hojdanie vašich ratolestí. Nezabudnite hojdačku doplniť strieškou proti slnku a mäkučkým podsedákom pre ešte príjemnejší relax. A že vás  hojdanie príliš nebaví? Vyskúšajte záhradné lehátka, na ktorých si budete pripadať ako na dovolenke.

Jazierko pre okrasu aj otužovanie

Fotky odvážlivcov v plavkách a čiapkou, ktorí sa s odhodlaním ponárajú do ľadovej vody aj v priebehu najchladnejších zimných dní, zaplavili počas pandémie sociálne siete vo veľkom. K otužovaniu toho veľa nepotrebujete a svoje limity môžete posúvať priamo v záhrade! Máte na svojom pozemku nevyužitý kút? Záhradné jazierko sa na ňom bude skvele vynímať. Na rozdiel od bazéna potrebuje len minimum udržiavacích prác, prirodzenejšie zapadá do prostredia záhrady a využijete ho po celý rok. Dajte si s rodinou otužovaciu výzvu, a spestrite si tak dni “nútene” strávené doma. A keď vás otužovanie veľmi neosloví, vysaďte do jazierka pár rybičiek…

Miesto, kde si karanténu užijete. Tieto záhradné vychytávky bavia celú rodinu, exterier zahradaa

Pokusné záhony

Plánujete záhradu využiť pre pestovanie ovocia, zeleniny a byliniek? Zapojte do starostlivosti o záhradu aj mladších členov rodiny a venujte jeden záhon iba im. Zasaďte spoločne semienka a pozorujte, ako z nich postupne vyrastá zelená rastlinka, rozkvitá kvet, a nakoniec červený zrelý plod. Aby si deti celý proces zapamätali, môžete si jednotlivé fázy odfotiť alebo nakresliť. Naučte ich rozoznávať burinu a pozorujte spoločne hmyz, ktorý s rastlinami žije v dokonalej symbióze. Taká prírodoveda v praxi bude malých záhradníkov nesmierne baviť.

Hrací kútik pre deti

Pre malé deti aj starších školákov je záhrada miestom, kde zažívajú nezabudnuteľné dobrodružstva a veľa zábavy. Pritom k tomu veľa nepotrebujú. Stačí, keď im vyčleníte menší priestor. Môže byť oddelený kríkom, stromom či múrikom. Postavte si spoločne z prútia malý bunker alebo malý stan, ktorý bude patriť len im. Deti ocenia tiež pieskovisko alebo malú kuchynku vybavenú starším riadom. Máte na záhrade urastenejší strom? Zaveste naň detskú hojdačku alebo lano. Na dlhé chvíle ich zabaví tiež hojdacia sieť. Počas teplejších nocí v bunkri aj rady prespia a na tento zážitok hneď tak nezabudnú.

Zdroj obrázkov: Unsplash.com