Najlepšie európske historické hotely 2019 sú známe: Slovensko získalo 3 víťazstvá


5072   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Heritage Hotels of Europe Awards 2019, kastiel_gbelany

Slovenské historické hotely opäť bodovali v Európe na HERITAGE HOTELS OF EUROPE AWARDS GALA CEREMONY 2019. Ocenenia sa odovzdávali vo Viedni 17. novembra 2019. Členovia Historických Hotelov Slovenska si z oceňovania odviezli celkovo 8 cien. Z toho 3 víťazstvá zo 7 kategórií. V konkurencii viac ako 100 hotelov z 13 európskych krajín je to veľmi pekný úspech, ktorý treba pripísať skutočne kvalitným službám a výnimočnému prístupu k hosťom.

Heritage Hotels of Europe je federáciou národných hotelových združení a historických hotelov z niekoľkých európskych krajín. Všetci sa zjednotili, aby pod jednou vlajkou predstavili svoje krásne, jedinečné a tradične bohaté hotely. Portfólio týchto nehnuteľností ponúka historické hrady a pevnosti, ako aj kaštiele, vidiecke domy, paláce a mestské paláce v súčasnosti v 13 európskych krajinách. Aby ešte viac členské hotely zvyšovali svoju kvalitu, súťažia o udelenie ceny.

Heritage Hotels of Europe Awards 2019

Druhý zľava predstaviteľ Hotela Galicia Nueva a  Jürgen Gruber, riaditeľ Château Belá ( vpravo)

Každá nehnuteľnosť nominovaná verejnosťou bola vyhodnotená 7-člennou skupinou odborníkov. Víťazi vzišli z takmer 100 nominovaných hotelov z 13 krajín. Aj v tomto roku porota dôkladne preskúmala všetky aspekty, skúsenosti a zážitky ubytovaných hostí a udelila ceny v siedmich kategóriách. Dizajn, Wellness, Gastronómia, Pohostinstvo, Kultúra, Romantika a Hostiteľ roka. Heritage Hotels of Europe Awards sa zameriavajú na ocenenie jedinečnej dokonalosti medzi historickými hotelmi a na ocenenie ľudí, ktorí sú dušou týchto výnimočných hotelov.

Heritage Hotels of Europe Awards 2019

Jaroslav Jedlička, riaditeľ Grandhotel Praha a  Tiago Vigano ,riaditeľ Hotela Elizabeth v Trenčíne ( vpravo)

Ocenené európske historické hotely v roku 2019

Heritage Hotels of Europe Awards 2019 boli vyhlásené na prestížnom odovzdávaní cien v recepčných salónoch Maďarského veľvyslanectva vo Viedni. Na slávnosti sa stretlo veľa majiteľov historických hotelov, novinárov z oblasti cestovného ruchu a životného štýlu spolu s významnými osobnosťami cestovného ruchu z celej Európy.

Heritage Hotels Portugal Hotel Britania Living Room

Víťazom v kategórii Heritage & Design sa stal historický hotel v Portugalsku: Hotel Britania, člen miestnej hotelovej organizácie „Lisbon Heritage Hotels“. Hotel je dokonalým príkladom toho, ako môže tradícia a modernosť žiť bok po boku, https://heritagehotelsofeurope.com/britania.

Heritage Hotels Grandhotel Praha

Výnimočnosť a neustála excelentnosť v oblasti kúpeľníctva a wellness bola porotou ocenená udelením ceny v kategórii Heritage & Wellness. Po druhýkrát za sebou túto prestížnu cenu ako prvý hotel zo všetkých obhájil víťazstvo Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici, https://heritagehotelsofeurope.com/grandhotel-praha

Ostatné kategórie

Heritage Hotels of Europe Awards 2019, Castle Hotel Szidonia

V kategórii Heritage & Gastronomy získalo v roku 2019 opäť ocenenie Rakúsko. Tohtoročným víťazom je Hotel See-Villa v Millstatte pri jazere Millstätter See. Porotu presvedčila kombinácia regionálnej, tradičnej a modernej medzinárodnej kuchyne sprevádzaná starostlivo vybranými vínami z vlastných viníc, https://heritagehotelsofeurope.com/see-villa. Porota ocenila Hotel Szidónia v Röjtökmuzsaj v Maďarsku pre mimoriadnu pohostinnosť a oddanosť celého hotelového tímu všetkým  hosťom 24 hodín každý deň v roku. Pôsobivému hradu pri jazere Neusiedl bolo preto udelené ocenenie v kategórii Heritage & Hospitality, https://heritagehotelsofeurope.com/szidonia

Heritage Hotels of Europe Awards 2019, Hotel Kezmarok

Heritage Hotels of Europe Awards 2019

Predstavitelia Hotela Hviezdoslav (riaditeľka Sylvia Holopová)

V kategórii Heritage & Culture bol opäť úspešný slovenský butikový historický hotel Hviezdoslav. Hotel sa nachádza v historickom centre starobylého kráľovského mesta Kežmarok a je ideálnym miestom na spoznávanie rôznych kultúrnych zážitkov, ako sú návštevy rôznych výstav a múzeí, rímskokatolíckej baziliky Svätého Kríža a zvonice, historickej knižnice, lýcea, evanjelického dreveného kostola a pod., https://heritagehotelsofeurope.com/hviezdoslav. Všetci zamilovaní jedného dňa hľadajú zvláštne miesto, kde môžu spoločne stráviť výnimočné chvíle. Tohtoročný víťaz v kategórii Heritage & Romance, rozprávkový zámocký hotel Galicia Nueva v Haliči na Slovensku je takým skvelým tipom, https://heritagehotelsofeurope.com/galicia-nueva.  V kategórií Hostiteľ roka 2019 uspela rodina Holznerovcov z Parkhotela Holzner v Soprabolzane v Južnom Tirolsku.

Galicia Nueava

Neprehliadnite: Poznáte nové centrum spoločenského a kultúrneho života

Parkhotel Holzner

Táto cena  predstavuje neopakovateľný pocit tirolskej atmosféry, pohostinnosti a oddanosti svojim hosťom, https://heritagehotelsofeurope.com/holzner. Porota sa rozhodla v roku 2019 udeliť aj výnimočne ocenenie v kategórii Heritage & Experience, ktoré získal Almásy Mansion v Gyule. Ide o pamiatkovo chránený objekt s hotelom a múzeom s trvalými a dočasnými výstavami, spoločenskými priestormi pre všetky druhy podujatí a vysoko kvalitnou kaviarňou, ktorá dokonale zapadá do prostredia a pozýva návštevníkov na strávenie príjemných chvíľ, https://heritagehotelsofeurope.com/almasy.

Gyulai Almasy Kastely

Prehľad ocenených v Heritage Hotels of Europe Awards 2019 v jednotlivých kategóriách na prvých troch miestach: 

V kateórii Heritage & Design:
víťazom je Hotel Britania, Lisabon, Portugalsko
2. miesto: Château Gbeľany, Gbeľany, Slovensko
3. miesto: hrad Forgách, Mándok, Maďarsko

V kategórii Heritage & Wellness: víťazom je Grandhotel Praha, Tatranská Lomnica, Slovensko
2. miesto: Hotel Elizabeth, Trenčín, Slovensko
3. miesto: Romantik Hotel Gmachl, Elixhausen, Rakúsko 

V kategórii Heritage & Gastronomy:
víťazom sa stal Hotel Restaurant See-Villa, Millstatt, Rakúsko
2. miesto: Hotel Villa Nečas, Žilina, Slovensko
3. miesto: Zámok Kapfenstein, Kapfenstein, Rakúsko 

V kategórii Heritage & Hospitality:
víťazom je Castle Hotel Szidónia, Röjtökmuzsaj, Maďarsko
2. miesto: Monte Pacis, Kaunas, Litva
3. miesto: Schlosshotel Mailberg, Mailberg, Rakúsko 

V kategórii Heritage & Culture (kultúrneho dedičstva a kultúry):
víťazom je už po druhýkrát Hotel Hviezdoslav, Kežmarok, Slovensko
2. miesto: Hotel Schloss Leopoldskron, Salzburg, Rakúsko
3. miesto: Grandhotel Starý Smokovec, Starý Smokovec, Slovensko 

V kategórii Heritage & Romance:
víťazstvo patrí Castle Hotel Galicia Nueva, Halič, Slovensko
2. miesto: Agriturismo L’Unicorno, Bedizzole, Taliansko
3. miesto: Hotel Château Béla, Belá, Slovensko

Host of the Year:
ocenenie získal Parkhotel Holzner, Oberbozen, Južné Tirolsko, Taliansko
2. miesto: Romantik Hotel Gmachl, Elixhausen, Rakúsko
3. miesto: Romantik Hotel Schloss Rheinfels, St. Goar, Nemecko

Mimoriadna cena v kategórii Heritage & Experience:
cenu získal Almásy Mansion, Gyula, Maďarsko. 

www.hhs.sk