Poznáte nové centrum spoločenského a kultúrneho života? Adresa je: ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zamok Pezinok, Palace Art hotel

Stredoveký osemstoročný vodný hrad (zámok) v Pezinku sa po rozsiahlej obnove – a oficiálnom otvorení v lete tohto roka – stal výnimočným miestom spoločenského a kultúrneho života mesta i celej krajiny.

Zámok Pezinok, Palace Art Hotel

Budúce nádherné sídlo videl v zdevastovanom zámku neďaleko mestského parku bývalý vydavateľ a konateľ Spoločnosti 7 plus, Štefan Šimák st. „Všetko sa to odvíjalo od galérie skla, pretože som zberateľ a hľadal som priestor, kde svoju zbierku umiestnim. Keďže mám zároveň rád víno, chcel som si kúpiť malý vinohrad a vyrábať tento zlatistý mok. A tak sa to nejako dalo dohromady, že sme sa ocitli v Pezinku,“ vysvetľuje pán majiteľ svoje pohnútky a motiváciu.

Zámok Pezinok, Palace Art Hotel

Z obnovy objektu sa stal jeden z najväčších filantropických projektov na Slovensku. Čo k tomu dodať? Opäť vyznanie majiteľa: „Celý tento výnimočný areál so zámkom, ako to tu je, to sú do posledného eura finančné prostriedky, ktoré sme zarobili pri budovaní vydavateľstva a Spoločnosti 7 plus. Rozhodol som sa, že ich investujem, aby sa vrátili čitateľom.“

Zámok Pezinok, vínna cesta

Svoju víziu si plní Štefan Šimák st. s rodinou od roku 2015, keď zámok kúpil. V marci 2016 sa začalo s rekonštrukciou vinárstva, ktoré bolo hotové v rekordnom čase 5 mesiacov a už tretí rok dorába vynikajúce a oceňované vína a slúži ako priestor pre ochutnávku i históriu tunajšieho vinohradníctva.

Neprehliadnite: Doprajte si luxus v Turčianskych Tepliciach

Zámok dostal povolenie na búracie práce v máji 2017 a v priebehu dvoch rokov bol zrekonštruovaný do nebývalej krásy. Jeho priestory sa využívajú na rôzne podujatia, napr.svadby, súkromné oslavy i firemné akcie, kongresy, ale aj na stretnutia na najvyššej úrovni.

Zámok Pezinok, Palace Art Hotel

 

Butik hotel

s grófskou atmosférou stojí na mieste zničenej budovy administratívy z čias socializmu. PALACE ART HOTEL hosťom ponúka 48 izieb, s výhľadom do stredovekého nádvoria, alebo zámockého parku. Niektoré izby sú umiestnené vo veži, k dispozícii je rozľahlý Kráľovský apartmán i exkluzívne wellness. PALFFY RESTAURANT ponúka zážitkovú gastronómiu a  rozľahlú letnú terasu. Nielen Pezinčania sa potešia povestnej ZÁMOCKEJ VIECHE, na ktorú si spomínajú celé generácie. Denne tu nájdu hostia tradičné lokálne jedlá a bohatú ponuku vín. Viaceré komerčné prevádzky dopĺňajú služby rezortu a pomáhajú rozvíjať ďalšie.

Zámok Pezinok, Zámocká viecha

Zámocká viecha

Zámok Pezinok, Rytierska sála Jána Krušiča

Rytierska sála Jána Krušiča

Historická časť zámku má výnimočné priestory, klenby, ktoré sa ukázali až po odstránení rôznych priečok a stropov. Do nádvoria vystupuje veža Jána Krušiča, výnimočná je Rytierska sála s freskami i vynovená kaplnka. Prízemie patrí minulosti zámku, na poschodí sú zreštaurované a obnovené Pálffyho apartmány. Po Jánovi Pálffym tu pôvodne zostali len rozbité drevené okná, dvere a obloženie. Všetok nábytok tohto rodu získal nový majiteľ na aukciách; niet pochýb, že sú to naozaj vzácne kúsky.

Zámok Pezinok, umelecké sklo

ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK má aj modernú a jedinečnú zbierku umeleckého skla, ktorú vlastní Štefan Šimák st. a znalci ju oceňujú ako mimoriadnu v rámci Európy.

Zámok Pezinok, Zlatá sála

Zlatá sála Kataríny Pálffy

Bezpochyby najkrajšia je Zlatá sála Kataríny Pálffy. Ján Pálffy, ktorý bol veľkým mecenášom umenia a s výstavbou sály začal dokonca už jeho otec, ju nestihol dokončiť. Rodine Šimákovcov sa to podarilo. V minulosti istý čas slúžila ako nahrávacie štúdio hudobného vydavateľstva OPUS, kde svoje LP platne naspievali napr. Modus, Miro Žbirka, Marika Gombitová,… Mnohí umelci opätovne vystupujú na nádvorí, alebo v sálach a s veľkým úspechom. Postupne sa buduje tradícia zaujímavých podujatí, divadelných predstavení, koncertov Atmosfére zámku už akiste neodolali samotní Pezinčania, či návštevníci mesta. Súčasťou ich programu sa – popri prehliadke expozícií a unikátneho interiéru – stávajú ochutnávky bohatej originálnej gastronomickej ponuky.

Pozvanka a program 4. regionalna konferencia CR

Do rozširujúcej sa ponuky cestovného ruchu v malebnom Pezinku sa postupne zapája aj ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK. Na čo i len malé pohodové posedenie na terasách tohto malebného a starostlivo a citlivo zrekonštruovaného rezortu pozývame aj vás…

Palacearthotel Logo

 

 

 

www.palacearthotel.sk