Najobľúbenejšia séria Denník odvážneho bojka pokračuje novinkou Dutá hlava. Máte ju?


202   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
dutá hlava

Denník odvážneho bojka má už 18. pokračovanie svetovo úspešnej série Jeffa Kinneyho, ktorý píše, aj kreslí. Ďalšie nové dobrodružstvá školáka Grega Heffleyho, ktorému sa na päty lepí smola a trapasy. Tentoraz musí zachrániť školu… čo v jeho svete znie ako sci-fi.

V osemnástej časti Dutá hlava hrozí, že sa Greg a jeho najlepší kamoš Rowley budú musieť rozdeliť.
Greg sa doteraz v škole necítil ktovieako skvele. A keď hrozí, že tú ošarpanú budovu konečne zavrú, vôbec mu to netrhá srdce. Keď však zistí, že skončí na inej škole ako jeho najlepší kamoš Rowley, rýchlo zmení názor.

 Denník , Dutá hlava Podarí sa Gregovi a jeho spolužiakom zachrániť starú školu, než bude neskoro? Alebo sa v jeho živote začne úplne nová kapitola? Čo-to možno napovie nasledujúce video s Jeffom Kinneym:

Dovetok…

Kniha sa odohráva v Gregovej škole, ktorá chátra v dôsledku škrtov v rozpočte. Je tam zopár prekvapení, ktoré vás, dúfam, pobavia, vrátane predstavenia lahôdky s názvom „fudgedog“. V slovenčine karampárky. Veľmi dúfam, že sa vám bude páčiť,“ odkazuje v exkluzívnom videu pre slovenských čitateľov Jeff Kinney.

Neprehliadnite:

Beautiful Accidents, Danubiana

Beautiful Accidents pokračuje na aktuálnej a predĺženej výstave v Galérii Danubiana v Bratislave.


Denník odvážneho bojka má milióny priaznivcov na celom svete, predalo sa už skoro 300 miliónov kníh. Vzniklo aj niekoľko filmov a Greg Heffley je obľúbeným knižným hrdinom mnohých školákov a školáčok.

 Denník


Pozor, ku knihe teraz dostanete aj darček v podobe špeciálnej záložky so samolepkami!

Nestáva sa často, aby bol knižný titul tak široko vekovo čitateľsky zameraný. Zaujímavosťou totiž je, že kniha je vhodná úplne pre všetkých čitateľov od 10 do 99 rokov. Z anglického originálu do slovensčiny preložila Elena Guričanová.

A ešte máme pre vás nasledujúci úryvok, ktorý číta Vlado Kobielsky.

Svetovosť platí nielen o tomto, ale aj o mnohých iných knižných tipoch, ktoré pre vás starostlivo vyberá Milan Buno, knižný publicista.

Ilustračné úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia
Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk 

 


TagsKnihy