Niečo pre náruživých čitateľov – knižná novinka Darca hviezd. Obľúbená autorka Jojo Moyesová pripravila čitateľskú lahôdku!


2803   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Obľúbená autorka Jojo Moyesová má novinku. Darca hviezd kniha
Reklamy
Predaj kníh online - kníhkupectvo BUX.sk

Knižná novinka pre slovenských čitateľov! Obľúbená spisovateľka Jojo Moyesová pripravila prekvapenie. Je tu jej ďalšia čitateľská lahôdka. Stručne: zo Chicaga už prišla prvá zásielka kníh a ďalšie sú na ceste. Zväčša umelecká literatúra – od Marka Twaina po Shakespeara, plus praktické tituly s receptmi, radami do domácnosti a aj príručky o výchove detí. „Budú aj komiksy,“ dodala, čo u prítomných detí vyvolalo výbuch nadšenia.

Jojo Moyes Darca hviezd kniha

Jojo Moyesová je top svetovou autorkou a mimoriadne obľúbenou aj na Slovensku. Aj u nás vyšli jej hity ako Predtým ako som ťa spoznala (sfilmované v roku 2016), Strieborný záliv, Posledný list od milenca, či Stále som to ja.
Teraz prichádza s trošku iným románom. Je to knižná novinka, v ktorej sa autorka vracia do 30.rokov minulého storočia, keď sa rozbiehal projekt konských knižníc.
Darca hviezd.

Niektoré veci sú dar, aj keď si ich nemôžeme nechať

Čarovný príbeh o ženskom priateľstve, láske a o zázraku kníh a čítania, v ktorom sa autorka inšpirovala skutočným príbehom.
Ocitáme sa v 30.rokoch 20.storočia.
Hlavná hrdinka Alica žije v Anglicku, v rodičovskom dome sa nudí, cíti sa nedocenená a nepochopená. Potom spozná Bennetta Van Cleva, pekného, bohatého Američana, a bezhlavo sa zaľúbi.
Čoskoro sa vezmú a odchádzajú do Ameriky – za dobrodružstvom, novým a lepším životom. Život novomanželky v Baileyville, skostnatenom provinčnom mestečku uprostred kentuckých hôr, je však pre Alicu sklamaním. Preto sa – skôr než jej to manžel stihne zakázať – dobrovoľne prihlási do projektu konských knižníc.

Neprehliadnite:
Svoj sľub našťastie nesplnila a po Harrym Potterovi
napísala ďalší príbeh Ikabog. J.K.Rowlingová ním nadchla aj dospelých

Skupinka mladých žien pod vedením rebelantskej Margery O‘Harovej jazdí na koňoch cez hlboké lesy v okolí a roznáša knihy a časopisy chudobným, ktorí by sa k nim inak nedostali.
Alica nachádza slobodu, priateľstvo a naplnený život, po akom túžila.

Lenže nie všetci to schvaľujú. Alicin svokor s ňou vedie doslova vojnu a Baileyville sa pridá na jeho stranu. Postačí dievčatám v nerovnom boji ich hlboké vzájomné puto a viera v silu písaného slova?

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:

Darca hviezd z vydavateľstva Ikar je knižná novinka – nádherný román, odohrávajúci sa uprostred kentuckých hôr. Spoznáte a rýchlo si obľúbite skupinu odhodlaných žien  – knihovníčok, ktoré šírili vzdelanosť do najodľahlejších kútov Ameriky.
V príbehu nechýbajú láska, vzťahy, napätie, intrigy, smútok, ale najmä silné priateľstvo, spolupatričnosť a ženská sila. Tiež odhodlanosť ísť proti prúdu, hoci viete, že to iní neschvaľujú a môže sa vám to vypomstiť.

Srdce vkladám do každej svojej knihy, no Darca hviezd je dielom lásky viac než ktorýkoľvek z mojich predošlých románov. Zaľúbila som sa do Kentucky, do tamojších ľudí a potom do príbehu, vďaka čomu ma písanie napĺňalo nezvyčajnou radosťou,“ tvrdí autorka Jojo Moyesová.

Niečo o autorke

Jojo Moyesová je britská spisovateľka. Narodila sa v Londýne, na tamojšej univerzite Royal Holloway vyštudovala žurnalistiku a potom desať rokov pracovala pre britský denník The Independent. Istý čas strávila v Hongkongu ako dopisovateľka novín Sunday Morning Post.

V roku 2002 jej vyšiel prvý román Sheltering Rain a od tých čias sa živí ako spisovateľka na voľnej nohe. Je autorkou vyše desiatky románov, jej doménou sú predovšetkým romantické príbehy, ktoré sa však vyhýbajú klasickým žánrovým klišé a ukrývajú vážnejší podtext.

Každá jej knižná novinka je na popredných miestach európskych i amerických rebríčkov bestsellerov. Jej diela preložili do jedenástich jazykov. Je jednou z mála autoriek, ktoré dva razy získali za svoje knihy ocenenie Romantický román roka.

Milan Buno, knižný publicista


TagsKnihy