Nová scéna uvádza 3 muzikály: Mata Hari – Madame de Pompadour – Mária Terézia. Výpravné stvárnenie online u vás doma


2830   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Mária Terézia# posledná milosť -B.Deák, S.Sklovska, HARI – MADAME DE POMPADOUR – MÁRIA TERÉZIA

Tri strhujúce osudy, tri výnimočné ženy, tri muzikály Divadla Nová scéna vo februári na navstevnik.online Divadlo Nová scéna v Bratislave v spolupráci s portálom Ministerstva kultúry SR navstevnik.online uvedie v priebehu februára online tri úspešné muzikály zo svojej produkcie. Z pohodlia svojej obývačky prežijete tri príbehy troch výnimočných žien. Už teraz sa môžete tešiť na muzikálové predstavenia MATA HARI, MADAME DE POMPADOUR a MÁRIA TERÉZIA.

Mata Hari -D.Hartl, V.Plevčík, L.Pišta, S.Sklovska

Mata Hari – D. Hartl, V. Plevčík, L. Pišta, S. Sklovská

Strhujúce osudy troch výnimočných žien v modernom muzikálovom spracovaní sú zároveň svedectvom doby, kde sa úspech a sláva ženám neodpúšťala.
Bola Mata Hari špiónka? Aké boli posledné chvíle najznámejšej kurtizány všetkých čias Madame de Pompadour a ako si poradila s intrigami naša panovníčka Mária Terézia?

Muzikály, ktoré získali viacero ocenení na svetovom muzikálovom festivale v kórejskom Daegu spája ich hlavná predstaviteľka Sisa Sklovska: Všetky tri boli silné osobnosti, výnimočné ženy. Som šťastná a je mi cťou, že som ich mohla stvárniť a prežiť spolu s nimi na javisku lásku i bolesť, intrigy aj závisť. Najsilnejšie životné emócie.”

Madame de Pompadour - K.Olasová, S.Sklovska, MATA HARI – MADAME DE POMPADOUR – MÁRIA TERÉZIA

Madame de Pompadour – K. Olasová, S. Sklovská

Ako prvý uvedie Divadlo Nová scéna 2. februára o 20.00 hod. záznam muzikálu o najznámejšej kurtizáne všetkých čias Madame de Pompadour, ktorá bola milenkou kráľa Ľudovíta XV. a súčasne vzdelanou a inteligentnou ženou. Zo zákulisia ovplyvňovala politické dianie vo Francúzsku v polovici 18. storočia, za čo ju mnohí obdivovali, no mala aj veľa nepriateľov a neprajníkov.
V projekte autorskej trojice Horňák – Kákoš – Brezáni sa predstavia Sisa Sklovska, Štefan Skrúcaný, Jozef Vajda, Lucia Vráblicová, Karin Olasová, Dárius Koči, Dávid Hartl a ďalší.

Neprehliadnite:
Hviezda druhého online koncertu Divadla Nová scéna v Bratislave Mirka Gális Partlová: nová skúsenosť – spievať divákom bez divákov

V poradí druhým bude 4. februára o 20.00 hod. muzikál o slávnej exotickej tanečnici a špiónke Mata Hari. Femme fatale, exotická tanečnica, luxusná kurtizána, romantická hrdinka, zvodkyňa, ale aj zranená žena. To všetko bola tajomná Mata Hari, ktorej život bol plný vzostupov a pádov. Od svetiel rámp na svetových javiskách až na popravisko, kde skončil  jej búrlivý život. V predstavení účinkujú Sisa Sklovska, Patrik Vyskočil, Karol Čálik, Martin Kaprálik, Štefan Kožka a ďalší.

Mária Terézia#posledná milosť - S Sklovska, M.Kaprálik, B.Deák

Mária Terézia #posledná milosť – S. Sklovská, M. Kaprálik, B. Deák

Do tretice Divadlo Nová scéna ponúkne 6. februára na portáli navstevnik.online záznam muzikálu Mária Terézia #posledná milosť o výnimočnej panovníčke, ktorá ovplyvnila chod dejín v Európe. Bola mocnou političkou medzi mužmi, ale aj ľúbiacou a zraniteľnou ženou. Muzikál súčasne prináša aj príbeh jednoduchého dievčaťa, ktoré pre jej výnimočné schopnosti chcú odsúdiť a upáliť. Osudy oboch žien sa v muzikáli prelínajú, až sa v závere fatálne pretnú. Účinkujú: S.Sklovska, V.Matušovová, B.Deák, M.Harich, J.Lieskovská a ďalší.

Všetky tri muzikály prinášajú silné príbehy, efektné hudobné spracovanie, pôsobivé tanečné scény, výpravné kostýmy a veľkolepé javiskové stvárnenie špičkových muzikálových tvorcov. Každý titul bude počas februára uvedený v štyroch rôznych termínoch, vždy so začiatkom o 20.00 hod.

Foto: Divadlo Nová scéna v Bratislave
Viac na: navstevnik.online