Umenie plné inšpirácií! On-line Noc múzeí a galérií 2020 v SNG i mnohých ďalších inštitúciách


3251   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
SNG | Noc múzeí a galérií 2020 v SNG Bratislava on-line!

Prežite tohtoročnú netradičnú Noc múzeí a galérií 2020 on-line! Milovníci umenia na všetky spôsoby si budú mocť vypočuť napríklad diela z výstavy Generácia 909,76. V ponuke nechýba kreatívna zábava, čítanie, či diskusia na výstave Ó, šaty! Zaujímavosťou je pozvánka na virtuálnu prechádzku po stavbe rekonštruovaného areálu SNG. Toto všetko budete môcť stihnúť počas soboty 14. novembra. Aká je ďalšia výhoda tohtoročnej atypickej Noci múzeí? Všetky zaujímavé expozície stihnete v pohodlí svojho domova.

Pozadia na mobil zo zbierok SNG

Na Instagrame @sng_gallery bude pripravený krásny výber diel zo zbierok SNG, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť a použiť ako pozadie svojho mobilného telefónu.

10:00 – Audio Zoom: zaostrené na dielo

Započúvajte sa do diela! Prinášame úplne nový formát, ktorý vám priblíži vybrané diela z výstavy Generácia 909,76. Krátke audiokomentáre od kurátoriek Slovenskej národnej galérie Kataríny Bajcurovej a Vladimíry Büngerovej vám prinesú ešte väčší zážitok z umenia.

Neprehliadnite:
Galéria Danubiana je silné umelecké pole na Dunaji.
Aktuálny magnet: Johannes Deutsch – Vnútorné krajiny a priestory s tvárami

Nahrávky si môžete vypočuť v pohodlí domova spolu so zdigitalizovanými ukážkami diel vo vysokom rozlíšení na webumenia.sk.

11:00 – Namotávka: Ó, šaty! a silueta

Preskúmajte vzťah tela a odevu. Krátke video s námetom na jednoduchú aktivitu – výtvarný princíp vychádzajúci z aktuálnej výstavy Ó, šaty! pre inšpiráciu na doma.

12:00 – Vidím inak, kreslím inak

Vyskúšajte si rolu avantgardného umelca a preskúmajte svet okolo vás pomocou jednoduchého kresbového cvičenia. Mnohí umelci zobrazujú skutočnosť inak ako sme zvyknutí ju vnímať. V článku sa preto dozviete viac o princípe tvorby autorov Generácie 1909 a ich spôsobe nazerania na svet.

15:00 – Sedem menej známych vecí o Ester Šimerovej – Martinčekovej

Prinesieme vám nový článok zo série Sedmičky od Alexandry Homoľovej, kurátorky aktuálnej výstavy Generácia 909,76 o menej známych dielach a živote Ester Šimerovej-Martinčekovej.

16:00 – Videoprehliadka: Na stavbe SNG s Alexandrou Kusou

Aj vy ste zvedaví, ako to vyzerá vo vnútri rozostavanej Národnej galérie? Na čo všetko sa môžete tešiť, aké budú výhľady, výstavné priestory alebo aj podzemné zákutia? Sledujte s nami prvú virtuálnu návštevu rekonštruovaného areálu SNG Bratislava v špeciálnom sprievode a s komentárom Alexandry Kusej.

20:00 – Ó, šaty! Móda v čase kríz

Aké miesto má v galérii odev a móda? Prečo v Národnej galérii vystavujeme odev? Akým spôsobom môže byť aj móda trvalo udržateľná? Čím dnes žije slovenský odevný dizajn? Ako sa odev dostane od dizajnéra k užívateľovi? Tieto a ďalšie otázky na výstave Ó, šaty! kurátorke Zbierky úžitkového umenia a dizajnu SNG Viere Kleinovej a vystavujúcim odevným dizajnérom Lenke Sršňovej a Borisovi Hanečkovi položí Zuzana Šidlíková.

Sledujte Noc múzeí a galérií 2020 on-line na:
Facebook SNG

Youtube kanál SNG
Web SNG
nmag.snm.sk