Posledné zelené údolie je román o rodine, keď Stalinove vojská tlačili na Ukrajinu… História sa opakuje?


2288   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Posledné zelené údolie, Ikar

Posledné zelené údolie je pútavý a inšpiratívny príbeh o hrdinstve a odvahe vo vojnových časoch. Je o nekonečnej nádeji, prežití a napokon i o triumfe, hoci máte pocit, že vám osud nespravodlivo uštedruje jednu ranu za druhou.

„Román Posledné zelené údolie rozpráva príbeh o tom, ako jedna obyčajná rodina napokon našla svoje posledné zelené údolie v Montane, kde momentálne žijem a kde som sa o nich dozvedel. Dúfam, že sa vám román bude páčiť,“ odkazuje autor Mark Sullivan, podľa ktorého je to jeden z najzaujímavejších príbehov, aké kedy počul.

Ten príbeh akoby sa odohrával v súčasnosti…

Koncom marca 1944, keď sa Stalinove vojská tlačia na Ukrajinu, stoja Emil a Adeline pred jedným z najťažších rozhodnutí. Majú čakať na vpád sovietskeho medveďa a riskovať, že ich pošlú na Sibír?
Alebo majú nasledovať vlkov – vražedných nacistických dôstojníkov, ktorí sa zaviazali chrániť „čistokrvných“ Nemcov.

Posledné zelené údolie

Martelovci sú jednou z mnohých rodín nemeckého pôvodu, ktorých predkovia hospodárili na Ukrajine viac než sto rokov. Emil a Adeline však vedia, ako sa žije pod tvrdou rukou stalinovského režimu. Aby unikli jednému nepriateľovi, rozhodnú sa spojiť s druhým. Nasledujú vlkov, ktorými pohŕdajú, ale sú ich jedinou šancou získať slobodu.

A tak sledujeme rodinu, ktorá sa na rozheganom voze ťahanom dvomi koňmi dostane do stretu ruskej a nemeckej armády. V čase, keď všetci utekajú na západ. Martelovci majú len jeden cieľ: utiecť spod tyranie – a nezáleží na tom, či ide o Stalina alebo Hitlera. Chcú jednoducho ujsť za slobodou.
Uviaznutí medzi dvoma bojujúcimi stranami a vystavení ťažkým skúškam, zisťujú, akú silu má ich odhodlanie a láska.

Neprehliadnite:

Budúcnosť, Ikar, lexikon.skBudúcnosť je rýchlejšia ako si myslíte.
Ponúkne fantastické a nekonečné príležitosti nám všetkým!

Posledné zelené údolie je plné života, bolesti i zla

„Nech by sme došli kamkoľvek, bude to tam lepšie než v pekle, ktoré sme tu zažili.“
Karavána sa vyšplhala na nízke návršie a zamierila na sever. Adeline sa posledný raz obzrela za životom, ktorý opúšťali. Studený vietor sa náhle zmenil v ostrý severák. Znovu začula rachot kanonády, z pahorkov za dedinou stúpal dym.
„Máš pravdu,“ prikývla. „Kdekoľvek to bude lepšie než toto.“
Posledné zelené údolie je jeden z najstrhujúcejších príbehov, aké som za posledné obdobie čítala,“ tvrdí Heather Morris, autorka bestselleru Tetovač z Auschwitzu.
Je to kniha plná života, lásky, obetavosti, nádeje, ale aj bolesti, smútku a zla. Príbeh o tom, ako sa dá zmeniť náš život k lepšiemu, hoci čelíme ťažkostiam a problémom. To je veľmi silný odkaz Markovho príbehu.
Vybraný úryvok z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková.

Posledné zelené údolie, Ikar, lexikon.sk

Pár slov o autorovi

Mark Sullivan je renomovaný autor bestsellerovej série Private, ktorú napísal spolu s Jamesom Patersonom a ktorá sa dostala na vrchol rebríčka najpredávanejších kníh v The New York Times. Za svoje literárne dielo získal početné ocenenia.
Vyrastal v Medfielde v štáte Massachusetts, bakalársky titul z angličtiny získal na Hamilton College, potom pôsobil ako dobrovoľník v mierových zboroch v Nigere. Po návrate do USA vyštudoval žurnalistiku na Medill School of Journalism na Northwestern University a pracoval ako investigatívny novinár. Je zanietený lyžiar a dobrodruh.
Román Posledné zelené údolie vyšiel vo vydavateľstve Ikar.

Milan Buno, knižný publicista
Ilustračné úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia
Aktuálne knižné hity a bestsellery nájdete na: www.Ikar.sk


TagsKnihy