Ako “chutia” iné krajiny? Obľúbené drinky a recepty iba na zdravie, ktorým v zahraničí ťažko odoláte


2018   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
drinky

Letom – svetom. Nech vás už vietor odveje za zážitkami kdekoľvek, s každou krajinou sa spája niekoľko špecifických nápojov. Treba otvorene priznať – alkoholických aj nealkoholických nápojov. Namiešajte si drinky už v predstihu! Pravdaže, s mierou a rozvahou a iba ak ste dosiahli vek plnoletosti. 

Nespútané, no zároveň rozumné nápoje v centre letnej zábavy 

Tento zážitok si prinesiete z Kuby, centra tanečnej a hudobnej zábavy, rovnako aj z pôžitkov z popíjania rôznych alko a nealko drinkov.

Pozor, na dovolenke nejde o to, aby ste vyskúšali všetko a za každú cenu! Ide o hľadanie motivácie a priniesť si kúsok zvyklostí tej-ktorej krajiny aj domov. Môže to mať napríklad podobu obľúbených drinkov. Obzvlášť na Kube, ktorá sa spája s kvalitným rumom. V drinkoch všeobecne preferujeme sladší svetlý rum, no v kombinácii s kakaom a kávou v Double drink lepšie vynikne chuť tmavého rumu.

Ako na to?

Na drink použijeme rum, likér a vychladené espresso v pomere 1:1:1. V šejkri ich vymiešame s ľadom, precedené nalievame do vkusných martini pohárov. Pre výraznejšiu chuť oprášime drink kakaom a podávame s nakrájanou limetkou. Viete, že popri obľúbenom kubánskom drinku so sladkým rumom, kolovým nápojom, ľadom a limetkou si vieme doma pripomenúť túto živelnú dovolenku pohárom so zázvorovým pivom, limetkou a osviežujúcimi bylinkami? V pôvodnej verzii je hlavným nápojom spiced rum pre svoju jemnú citrusovú chuť v kombinácii s prírodnou vanilkou. Doma chce nápoj ochutnať každý aj ten čo alkohol nepije. Doprajme im ho bez rumu, v spojení zázvorového piva, trstinového sirupu, s limetkovou, pomarančovou a mätovou šťavou.

Neprehliadnite:

slnko a senioriSlnko a seniori. Aj v tomto prípade platí: dobrý sluha, no zlý pán.
Užitočné rady ako sa chrániť pred úpalom

Osviežujúce letné výzvy za „veľkou mlákou“

Americký trh sa preslávil známou whisky Jack Daniel´s. Tá skvele zapadne aj v netradičných letných koktailoch. Jedným z nich je priam chladivý drink, kde na 2 dcl sladkého šumivého nealko nápoja (napr. 7 Up) použijeme 0,5 dcl americkej whisky a ovocný mix z limetkovej a sladkej trstinovej šťavy. Pridáme kocky ľadu a v šejkri poriadne vymiešame.

Cítite tú letnú slobodu? Len s rozumom a s rešpektom voči opatreniu. Pretože konzumácia alkoholu je dovolená len osobám starším ako 18 rokov.

Zdroj obrázku: Eakarit Thardpanya / Shutterstock.com