Prichádza ČAS ANJELOV – pozvánka na anjelskú výstavu v kežmarskej galérii

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
ČAS ANJELOV

V adventom čase i počas samotných vianočných sviatkov sa dejú zvláštne vecí, ľudia sú plní očakávania, nádeje, štedrosti. Sú náchylnejší než počas iných mesiacov roka rozjímať o snoch, tajomstvách, túžbach a všeličom, čo sa nachádza medzi nebom a zemou. Práve v takejto atmosfére prichádza Galéria u anjelov v Kežmarku s výstavou – Čas anjelov.

Vernisáž výstavy sa koná 29. novembra 2019 o 18. hodine a anjelské diela budú prístupné až do 30. januára 2020.

Návštevníci sa na novej výstave Čas anjelov v kežmarskej Galérii u anjelov stretnú s dielami výnimočných autorov, ktorí pracujú v rôznych technikách. Všetky vystavené diela spája vzťah k nadprirodzeným bytostiam a originálne poňatie spoločnej témy – anjeli. Iste medzi nimi nebudú chýbať autori, ktorí už v galérii vystavovali a je im blízka daná téma. Napríklad Běla Kolčáková, Milina Zimková, Martin Augustín, sklár Ján Zoričák, maliarka a obdivovateľka kvetín July Haluzová. Ale i maliarka Xénia Bergerová, ktorú mimoriadne láka tajomnosť a všetko nadpozemské. V Kežmarku mala v tomto roku výstavu s názvom Anjel a ženy.

Neprehliadnite: Predstavujeme Galériu u anjela v Kežmarku

Aj samotná Galéria u anjela v Kežmarku vznikla v roku 2002 pod ochranou anjelských krídel ako inštitúcia moderného a súčasného výtvarného umenia. Zameriava sa najmä na prezentáciu slovenského výtvarného umenia 20. a 21. storočia. V jej zbierkach sa nachádza grafika, maľba i socha. Galéria svojimi aktivitami, výstavami i polohou v blízkosti kežmarského hradu sa počas rokov svojej existencie stala neoddeliteľnou súčasťou modernej histórie mesta.

www.galeriauanjela.sk