Pokochajte sa krásou originálnych vianočných ozdôb v Kysuckom múzeu v Čadci

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kysucké múzeum v Čadci

Kysucké múzeum v Čadci pripravilo v adventnom čase v spolupráci s Výrobným družstvom OKRASA Čadca a kysuckými ľudovými výrobcami výstavu vianočných ozdôb a dekorácií. Výstavu si záujemcovia môžu pozrieť a aj niečo nakúpiť až do 22. decembra 2019.

Kysucké múzeum v Čadci

S mestom Čadca sa celé desaťročia spájala výroba sklenených ozdôb na vianočné stromčeky. Výrobné družstvo OKRASA Čadca bolo založené v roku 1954 a od začiatku sa špecializovalo na tradičnú výrobu sklenených vianočných ozdôb. Výroba bola a doteraz je zameraná na ručnú prácu bez využitia strojov, čo zaručuje originalitu každého kusa výrobku.

Neprehliadnite: Skanzen Vychylovka Nová Bystrica sa ukladá na zimný spánok

Každoročne sa pripravujú nové kolekcie vianočných ozdôb pre nasledujúcu sezónu. Jednotlivé kolekcie vždy vychádzajú z aktuálnych módnych trendov a vzorov. Okrasa každý rok prezentuje ucelený sortiment svojich noviniek. Technológia výroby sklenených ozdôb je neustále inovovaná, s ohľadom na produktivitu, módne trendy a na ochranu životného prostredia.

Kysucké múzeum v Čadci

Výstava vianočných ozdôb a dekorácií je sprístupnená v priestoroch Kysuckého múzea v Čadci od 25. novembra do 22. decembra 2019 a návštevníci výstavy si zároveň môžu zakúpiť niektorý z vianočných výrobkov či dekoratívnych predmetov od ľudových výrobcov nielen z regiónu Kysuce, ale aj okolia, medzi ktorými určite nájdu darček, ktorým potešia svojich blízkych.

Kysucké múzeum v Čadci

Súčasťou podujatia sú v adventnom čase organizované tvorivé dielne. Počas decembra si záujemcovia môžu každý utorok a štvrtok (8. – 13. hod.) vyskúšať pečenie vianočných oblátok a maľovanie vianočných sklenených ozdôb. Tvorivé dielne sú určené predovšetkým pre žiakov základných, stredných a špeciálnych škôl, ale aj pre každého, kto si chce vyskúšať svoju zručnosť, šikovnosť a kreativitu. Na tvorivé dielne je potrebné sa vopred objednať na tel. č. 041/432 13 86.

Kysucké múzeum v Čadci

Zuzana Markechová
www.kysuckemuzeum.sk