Sign in / Join

Predstavujeme Galériu u anjela v Kežmarku


4935   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Galéria u anjela

Neďaleko kežmarského mestského hradu na Starom trhu sa nachádza nenápadný dom s nápisom Galéria u anjela. Oplatí sa ju navštíviť, patrí k akceptovaným galériám. Od svojho vzniku v roku 2002 pravidelne pripravuje veľmi zaujímavé výbery najmä z tvorby slovenských, ale i zahraničných výtvarníkov 20. a 21. storočia.

Aktuálna výstava Pocta slovenskej grafike

Galéria u anjela

Galéria u anjela

Galéria

 Výstava renomovaných slovenských autorov s názvom Pocta slovenskej grafike predstavuje najlepšie mená, výnimočné diela a zberateľské opusy slovenskej grafiky. Ide o výber z tvorby od šesťdesiatych rokov po súčasnosť, predovšetkým veľké formáty. Vystavené diela reprezentujú široké spektrum grafických techník od litografie po suchú ihlu, lept a kolorovanú grafiku. Na výstave sú diela, ktoré získali ocenenia doma i v zahraničí. Oplatí sa ich vidieť! Výstava potrvá do 11. septembra 2019.

Galéria

Galéria u anjela

Vznikla v Kežmarku pod ochranou anjelských krídel v roku 2002 ako inštitúcia moderného a súčasného výtvarného umenia.

Spiš je mimoriadny región. Prienik historických pamiatok s podtatranskou prírodou vytvára unikátny a príťažlivý priestor. Prírodné krásy a vzácne historické pamiatky vytvárajú jedinečnú kulisu pre prácu modernej galérie. Jej ambíciou je systematickou prácou vybudovať modernú galériu výtvarného umenia európskeho formátu.

Galéria u anjela

Galéria u anjela sa zameriava na prezentáciu slovenského výtvarného umenia 20. a 21. storočia. V jej zbierkach sa nachádza grafika, maľba i socha. Od svojho vzniku sa intenzívne venuje prípravám samostatných autorských výstav popredných slovenských, českých, európskych a japonských výtvarníkov.

www.galeriauanjela.sk


Aktivujte si

Prihlásením k odberu noviniek súhlasíte so zasielaním marketingových e-mailov a potvrdzujete súhlas so zásadami ochrany osobných údajov.