V Zoo Jihlava nájdete zvieratá z celého sveta a precestujete celý svet za jeden deň


3954   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zoo Jihlava, Žirafy

 

Zoologická záhrada Jihlava sa rozkladá na približne 9 hektároch a je bohatá na kolekciu zvierat, nachádza sa tu približne 250 druhov z celého sveta. Je známa hlavne chovom ojedinelých druhov zvierat, takže navštíviť sa ju určite oplatí. Možnosť vidieť na jednom mieste napríklad velemyši, babirusy alebo kuskusy na Slovensku nenájdete. Obísť, samozrejme, nemožno ani výbeh so žirafami a antilopami, pavilón šeliem, kde sú tigre, snežné leopardy a ďalšie mačkovité šelmy.

V ďalšom výbehu uvidíte tapíry, inde hrošíky, pozorovať môžete vlky, pandy červené, hyeny, kengury a čaká na vás aj bohatá kolekcia opíc, vtákov a plazov. V zoo nájdete mnoho ohrozených druhov, pre ktoré sa organizujú záchranné programy a vďaka chovu v ľudskej starostlivosti ešte nezmizli z našej planéty.

Zoo Jihlava, Gibon Zlatolíci

Gibon zlatolíci

V súčasnosti je Zoo Jihlava v rámci európskych chovných programov a plemenných kníh pre ohrozené druhy zapojená do chovu 43 druhov zaradených do európskych chovných programov (EEP – European Endangered species Programme), 24 druhov zaradených do európskych plemenných kníh (ESB – European Studbook) a 23 druhov zaradených do medzinárodných plemenných kníh (ISB – International Studbooks).

Precestujte celý svet za jeden deň

Zoo Jihlava, Parčík Hokkaido

Park Hokkaido

 

Zoo Jihlava má bohatú kolekciu zvierat, nájdete tu asi 250 druhov z celého sveta. Má aj pútavo riešené jednotlivé expozičné celky. Navštívite africkú dedinu Matongo, zaujme vás Meda výbeh Malay Medan pre malajské medvede, prejdete cez voliéru Delta Paraná, kde vás čakajú tamaríny, ibisy a viaceré druhy kačíc, skvelým miestom pre oddych je park Hokkaido v japonskom štýle. To zďaleka však nie je všetko – lákadlom je tiež Tropický pavilón a oproti nemu Ázijský pavilón s gibonmi. Takto by sme mohli pokračovať ďalej, no prezrádzať všetko nebudeme, necháme vás objavovať čaro Zoo Jihlava na vlastné oči.

Neprehliadnite: Arcibiskupský zámok – rozprávková sála…

Vítané sú aj väčšie skupiny, školské a detské výlety. Pre tie je skvelým miestom Environmentálne centrum „PodpoVRCH“. Tu sú pravidelne rôzne podujatia pre širokú verejnosť, ale v ponuke je aj množstvo výučbových programov. So skúsenými lektorkami môžete objaviť život pri vode, putovať po Afrike, cestovať okolo sveta, objaviť život hmyzu. A pre väčších záujemcov odporúčame aj zistiť ako „chutí“ Prales na tanieri, alebo či sa im podarí „prepašovať“ CITES suveníry.

Zoo Jihlava, Pelikán Bílý

Pelikán biely

Miesto pre zvieratá aj pre odbornú prácu

Zoo Jihlava je skvelým miestom pre výlet, pretože tu nájdete približne 250 druhov zvierat a taktiež zaujímavo členené expozície. No okrem miesta pre relax aj vzdelávanie je zoo aj miestom, kde sa chránia ohrozené druhy zvierat a zoo sa zapája do európskych chovných programov a plemenných kníh pre ohrozené druhy. Zoo Jihlava je členom mnohých prestížnych asociácií – Svetovej asociácie zoologických záhrad a akvárií (WAZA). Európskej asociácie zoologických záhrad a akvárií (EAZA). Únie českých a slovenských zoologických záhrad (UCSZOO). Odbornej skupina pre plánovanie ochrany prírody (CPSG) a Medzinárodnej asociácie zoo vzdelávacích pracovníkov (IZE).

Zoo je otvorená každý jeden deň v roku a pozýva vás na návštevu. Určite neoľutuje a strávite tu deň plný zážitkov a uvidíte veľké množstvo úžasných zvierat. Tiež zistíte, že táto zoo je možno rozlohou neveľká, no chytí vás za srdce. Na záver svojej návštevy sa určite nezabudnite zastaviť v predajni suvenírov. Okrem peknej pamiatky na návštevu zoo môžete spraviť aj dobrý skutok – prispieť na niektorý zo záchranných programov pre ohrozené druhy zvierat, kde je Zoo Jihlava partnerom.

Autorka: Simona Kubíčková
www.zoojihlava.cz