Príďte sa zapliesť s remeslom na Dni majstrov ÚĽUV


3541   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Dni majstrov

31. augusta a 1. septembra 2019 si v Bratislave môžete dať rande so slovenským ľudovým remeslom. Na 29. ročník festivalu Dni majstrov ÚĽUV sa v Starom meste predstaví viac ako sto zručných majstrov a ľudovoumeleckých výrobcov z celého Slovenska, remeselné dielne, hry a zábavky pre deti, hudobno-tanečné vystúpenia. Nebude chýbať ani zóna venovaná prírodným pletivám a tradičná kuchyňa.

Dni majstrov

Bratislavské Hviezdoslavovo námestie, Hlavné námestie, Primaciálne námestie, Nádvorie sv. Juraja, Radničné námestie i Rybné námestie ožije. Po tieto dni majstrovstvom ľudovoumeleckých kováčov, tkáčov, čipkárok, drevorezbárov, drotárov, maliarov kraslíc a mnohých ďalších výrobcov. Návštevníci budú môcť nielen obdivovať pekné a kvalitné výrobky, ale aj sledovať majstrov priamo pri práci a porozprávať sa s nimi.

remeslá

Zámerom organizátora podujatia Dni majstrov ÚĽUV je tento rok bližšie oboznámiť verejnosť s prírodnými pletivami. S technikami ich spracovania, ale aj s finálnymi výrobkami. Preto je tohtoročným heslom: Zapleť sa s remeslom. Súčasťou podujatia bude aj tradičné odovzdávanie titulu Majster ľudovej umeleckej výroby, v rámci slávnostného galaprogramu v Mestskom divadle DPOH 31. augusta o 19. hodine.

Dni majstrov

Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) vykonáva a podporuje aktivity vedúce k zachovaniu a rozvíjaniu tradičných remesiel a ľudovej umeleckej výroby v súčasných podmienkach. Riadi Regionálne centrá remesiel, vykonáva múzejnú, dokumentačnú, výstavnú a edičnú činnosť. Vzájomnou spoluprácou s výrobcami a dizajnérmi trvale podnecuje vznik nových diel. Na festivale sa prvýkrát predstaví aj stánok Vydavateľstva ÚĽUV, v ktorom si návštevníci budú môcť nakúpiť hodnotné publikácie z edície Tradícia dnes.

Dni Majstrov ÚĽUV

Príďte sa aj vy zapliesť s remeslom 31. augusta a 1. septembra 2019.

www.uluv.sk