Svetový deň cestovného ruchu a Deň Prievidze oslávia na Hornej Nitre


6164   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Deň cestovného ruchu, deň Prievidze

Svetový deň cestovného ruchu (SDCR) vyhlásilo Valné zhromaždenie Svetovej organizácie cestovného ruchu UNWTO na 27. september. K jeho oslavám prispeje v tomto roku aj Prievidza. Hlavným zmyslom SDCR je vyzdvihnutie cestovného ruchu, jeho sociálnych, kultúrnych, politických a ekonomických hodnôt. V súlade s touto líniou pripravili mesto Prievidza a Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horná Nitra-Bojnice (OOCR RHNB) veľké podujatie Deň Prievidze.

Deň cestovného ruchu, deň Prievidze

To sa začne v piatok 27. septembra 2019 o 17.00 koncertom na počesť hudobného skladateľa a prievidzského rodáka Ladislava Stančeka, ktorý je jedným zo zakladateľov slovenskej národnej hudby. Na koncerte budú diela tohto autora interpretovať špičkoví umelci. Pripomenieme si tak 80 rokov hudobného školstva v Prievidzi a 25 rokov od udelenia čestného názvu Základnej umeleckej škole – ZUŠ Ladislava Stančeka. Kultúrne dedičstvo, pamiatky a kultúrne podujatia sú významnou súčasťou cestovného ruchu.

Deň cestovného ruchu, deň Prievidze

V sobotu 28. septembra 2019 bude na Námestí slobody v Prievidzi od 10.00 do 22.00 pestrá zmes vystúpení hudobných, tanečných a speváckych telies, pôsobiacich na území mesta. Program vyvrcholí minifestivalom DUBŠTOK, ktorý už 12 rokov predstavuje to najlepšie z pôvodnej autorskej tvorby mladých kapiel a interpretov.

Neprehliadnite: Prievidzský rínok – chutné a voňavé augustové podujatie

Centrum voľného času v Prievidzi, ktoré si pripomína 60 rokov činnosti, doplní dianie na námestí výstavou súčasných i historických fotografií. K cestovnému ruchu patrí neodmysliteľne dobrá gastronómia a doprava.

Stredná odborná škola obchodu a služieb, gastro dni

Preto Stredná odborná škola obchodu a služieb, ktorá oslavuje v tomto roku 100. výročie svojho založenia, bude prezentovať ukážky učebných odborov z oblasti gastronómie a služieb. Spoluorganizátorom podujatia je aj SAD Prievidza. Táto dopravná spoločnosť si pripomína 70. výročie svojho vzniku.

Praga RND Bus

Návštevníkom pripomenie svoju históriu prezentáciou v duchu retro. Historický autobus Praga RND z roku 1950 bude pristavený priamo na námestí. Na porovnanie vedľa neho vystavia Solaris – najnovší typ autobusu pre MHD.

Deň cestovného ruchu, deň Prievidze

Informácie o možnostiach využitia voľného času v Prievidzi, Bojniciach a okolí, ale aj v celom Trenčianskom samosprávnom kraji budú v centre diania poskytovať Krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín a OOCR RHNB.

Turisticko-informacna kancelaria Prievidza

Služby pre návštevníkov počas podujatia bude v rozšírenej miere poskytovať aj Turisticko-informačná kancelária mesta na Námestí slobody. Partnerom podujatia bude Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi. Predstaví celú paletu svojej ponuky a zo svojej galérie prenesie na námestie výstavu o piatich pozoruhodných osobnostiach Prievidze. Atmosféru galérie v plenéri doplní aj ZUŠ Ladislava Stančeka, ktorá vo svojom stánku predstaví ukážky tvorby svojich žiakov.

Deň cestovného ruchu, deň Prievidze

Program Svetového dňa CR a Dňa Prievidze bude pestrý. Návštevníci si užijú veľa zábavy, ale určite im neuniknú ani zámery organizátorov. A tým podporiť rozvoj cestovného ruchu v regióne a prispieť aj k ekonomickému rozvoju, ochrane životného prostredia a k lepšej kvalite života vôbec.

Titulná foto: Michal Kališ
SYMA