Historický exkurz do minulosti v trebišovskom kaštieli priblíži osudové stretnutie v r. 1856

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Historický exkurz

Historický event v trebišovskom kaštieli, ktorý sa uskutoční dňa 22. septembra, pripravuje Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja. Pre nadšencov histórie je pripravený výlet do druhej polovice 19. storočia na ples cisára Napoleona III. Zažijete atmosféru osudového stretnutia grófa Gyulu Andrássyho s krásnou Katinkou Kendeffy, jeho budúcou manželkou. 

Ďalšie podujatie v kontexte celoročných aktivít

„Historický event v trebišovskom kaštieli, ktorého cieľom je priblížiť návštevníkom osudové stretnutie grófa Andrássyho s budúcou manželkou Katinkou Kendeffy, je ďalšou aktivitou trebišovského múzea, ktorá bola pripravená v rámci 200. výročia narodenia grófa Andrássyho a nadväzuje na výstavu ANDRÁSSY 200,”  uviedol Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja.

Historický

Pre návštevníkov sú pripravené dva programy

Pre záujemcov, ktorí si nestihnú včas zakúpiť lístky na hlavný večerný program, alebo iba chcú zažiť atmosféru predplesového času, máme prichystaný popoludňajší program v areáli kaštieľa. Od 16.00 hod. (každých 20 minút) si môžete spolu s lektorkou prejsť štyri dobové stanovištia, kde sa dozviete od klebetiacich dám či pánov, čo sa to večer na plese udeje, kto je “krásny obesenec” a prečo do Paríža zavítala jedna z najkrajších žien Uhorska. Po absolvovaní tejto krátkej prehliadky sa môžete previesť na historickej bričke ťahanej záprahom po areáli kaštieľa a aj takto sa vrátiť v čase. O 17., 18. a 19. hod. si môžete pozrieť ohňovú show a budete mať možnosť odfotiť sa pri historickej fotostene, pričom fotografiu obdržíte okamžite. Poobedňajší program v areáli kaštieľa končí o 19. hod. Vstupné je 5 €/dospelá osoba, 3 €/deti, ZŤP, dôchodcovia, 15 €/rodinná vstupenka. Vstupenky si budete môcť zakúpiť priamo na mieste pred bránami kaštieľa.

Neprehliadnite:

Zejmarská roklina Slovenský raj
Zejmarská roklina a Havrania skala –
do jesenných krás sa vyfarbí aj malá a nenápadná lokalita v našom Raji

Hlavný večerný program

Začne sa o 20.00 hod. v interiéri kaštieľa dobovou módnou prehliadkou skupiny Fringia a program bude doprevádzaný opernou sólistkou Líviou Nagy Abaházi. Po skončení módnej prehliadky dôjde k “osudovému stretnutiu” grófa Andrássyho a Katinky Kendeffy a slávnostne sa otvorí “ples Napoleona III.”, kde nebude chýbať hudba, škola historického tanca a malé občerstvenie. Večerný program končí o polnoci. Počet lístkov na ples je obmedzený a už teraz si ich môžete zakúpiť v predpredaji v trebišovskom kaštieli. Cena lístka je 20 € na osobu. Povolený dresscode na večerný program je historický dobový kostým/spoločenské šaty/oblek. 

historický

Unikátna príležitosť

Trebišovské múzeum si v tomto roku pripravilo pre návštevníkov a záujemcov histórie niekoľko aktivít. Historický event je našou druhou aktivitou, pričom v októbri nás ešte čaká Hon na líšku a historická konferencia. Pevne verím, že si každý návštevník príde na svoje. Historický event sme rozdelili na dva programy, aby nebol nikto ukrátený,”  povedala riaditeľka múzea Beáta Kereštanová.

Viac informácií na: 0905 212 621,  www.muzeumtrebisov.sk  a na FB stránke Múzea Trebišov-Kaštieľ Andrássyov.