Dovolenka na Malorke je dobrý nápad aj v októbri. Ak ste ju v lete nestihli, máte výbornú príležitosť


900   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Dovolenka na Malorke

Dovolenka na Malorke sa stala pre našincov pojmom. Pre množstvo ľudí je obdobie letných prázdnin naozaj jediným, keď môžu absolvovať dovolenku v nejakej prímorskej destinácii, Malorku nevynímajúc. Zároveň sú letné mesiace (a hlavne júl) najväčšou stávkou na istotu, pokiaľ ide o počasie.

Správne rozhodnutie

Čakali ste pre horúčavy a davy turistov s dovolenkou až doteraz? Máte pravdu, na oddych pri mori nikdy nie je neskoro. Dovolenka na Malorke sa môže začať…S tým počasím to je všade dvojsečné. Top sezóna so sebou v posledných rokoch prináša naozaj extrémne horúčavy aj v európskych destináciách. A to mnohých ľudí od dovolenky v tomto období odrádza, rovnako ako aj prítomné množstvo turistov. Ako sme spomenuli, veľa ľudí má možnosť ísť na väčšiu dovolenku len cez hlavnú sezónu.
A čo takto si zbaliť plavky, pohodlné dámske tričká s potlačou a ďalšie nevyhnutné veci a vyraziť na dovolenku v októbri? A pritom nemusí ísť o žiadnu exotiku. Skvelou októbrovou voľbou môže byť aj španielska destinácia Malorka (Mallorca).

Dovolenka na Malorke

Kúpanie v mori už asi nebude pre každého…

Samotné kúpanie v mori nemusí byť však jediná aktivita, čo môžete na Malorke robiť. Áno, aj v októbri je tu ešte príjemné letné počasie. Aby sme však boli fér, tak treba priznať, že kúpanie v mori na Malorke v októbri nie je už pre zimomravých. Teplota vody tu dosahuje v priemere 21 °C. Mnohým to neprekáža, určite sa však nájde množstvo ľudí, ktorí by do vody s takouto teplotou ani len nevkročili.

Neprehliadnite:

južné Portugalsko
Záhorák na cestách: tentoraz bolo cieľom južné Portugalsko.
Douro Valley spoznávame na 1000 spôsobov

Rozhodnosť a odvaha

Dobre treba zvážiť aké sú vaše očakávania a preferencie v tomto smere. Ak je spomínaná teplota pre vás dostatočná alebo vám o samotné kúpanie až tak nejde, dovolenka na Mallorce bude pre vás aj v októbri úžasná. Pláže už nebudú preplnené a vy si tak užijete relax a romantiku, o akých sa vám počas tej najhlavnejšej sezóny môže často len snívať. A ak radi na dovolenke fotíte, budete mať fotky bez množstva turistov a to ocení každý nadšenec fotografovania.

Dovolenka na Malorke

Októbrové tipy na ostrove

A čo okrem mora sa na Malorke oplatí v októbri zažiť? Jednoznačne turistiku. Ak totiž milujete spojenie mora a hôr, Malorka je jednou z najlepších destinácií, ktoré môžete navštíviť. To, že už nebudú extréme horúčavy, na túre zaručene oceníte. A keby ste sa predsa len chceli schladiť a osviežiť, môžete navštíviť niektorú z množstva jaskýň na tomto ostrove. (FU)

Foto: LaMantarraya / Stock.adobe.com a pixabay