Rolety alebo závesy? Rozlúštili sme dilemu – čo vás ochráni pred slnkom a zvedavými pohľadmi lepšie?


1977   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Dvere, Rolety a žalúzie, lexikon.sk

Hľadáme odpoveď na otázku – rolety alebo závesy? Každé moderné okno dnes totiž potrebuje aj kvalitné tieniace prvky, ktoré zabránia prenikaniu svetla i zvedavým pohľadom do interiéru. Použiť môžete interiérové rolety alebo závesy na mieru. Pokiaľ však požadujete čo najefektívnejšie riešenie, staviť môžete na vonkajšie tieniace prvky ako vonkajšie rolety či žalúzie. Ich služby a funkcie vás veľmi rýchlo presvedčia, že vaša investícia do tienenia interiéru bolo to najlepšie riešenie.

Štýlové tieniace prvky do interiéru

Vnútorná strana okien je zvyčajne vybavená roletami, žalúziami či závesmi, ktoré ladia s interiérom a štýlom zariadenia. Okrem estetickej funkcie by však mali umožňovať reguláciu svetla v miestnosti, a samozrejme aj chrániť vaše súkromie pred pohľadmi z exteriéru. Takmer nekonečné dizajnové možnosti máte pri závesoch. Moderné závesy na mieru sa vyrábajú z rôznych materiálov a rozmanité sú aj vzory a štruktúry. Objednať si ich môžete na kľúč aj s montážou. Problémom nie je ani materiál, vďaka ktorému budú plniť zatemňovaciu funkciu. O niečo lepšiu reguláciu svetla poskytujú žalúzie a rolety, ktoré sú tiež dostupné v rôznych materiálových a farebných prevedeniach, ale možnosti nie sú až také široké ako pri závesoch.

Neprehliadnite:

Kanalizácie, žumpa, lexikon.skStaviate dom v lokalite bez kanalizácie?
Tak potom hľadáte aj odpoveď na otázku – akú žumpu si vybrať?

Efektívne a moderné vonkajšie tienenie

Vonkajšie rolety alebo žalúzie sú oveľa efektívnejšie pokiaľ ide o udržiavanie tepelnej pohody v interiéri a zatemnenie. V oboch prípadoch sa zlepšujú izolačné vlastnosti čo znamená, že šetria náklady na vykurovanie aj klimatizovanie miestností. Keďže sa inštalujú z vonkajšej strany, sklo sa v lete menej rozpáli a do interiéru sa dostane menej tepla. Podobne to samozrejme funguje aj v zime. Kvalitné vonkajšie rolety plnia aj bezpečnostnú funkciu, pretože pri zatiahnutí tvoria akýsi pancier. Vďaka tomu umožňujú dosiahnuť úplné zatemnenie a čiastočne eliminujú aj hluk. Aj pri zatiahnutých roletách je stále možné vetrať. Regulácia svetla je však menej plynulá ako pri žalúziách. Vonkajšie a vnútorné tieniace prvky samozrejme môžete aj kombinovať. Stačí si vybrať to, čo vám a vašim oknám najlepšie vyhovuje.

Zdroj obrázka: Photographee.eu/Shutterstock.com