Smartfón Doro 8035 pre seniorov. Cesta k uľahčeniu jesene života

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Smartfón pre seniorov

Smartfón pre seniorov. Novinka, ktorá rozširuje ponuku. Bežné mobily potrebám seniorov nevyhovujú, majú príliš jemný displej a ťažko čitateľné malé znaky ako aj komplikované funkcie, ktoré sa starším ľuďom zle ovládajú. Novinka Doro 8035 prispôsobuje ergonómiu a funkcie seniorom na mieru. Telefón ponúka všetky výhody smartfónu bez zložitého ovládania. Má intuitívne ovládanie, ktoré navyše ukladá informácie o najčastejšie používaných funkciách. Súčasne môže byť teraz v predvianočnom čase zaujímavou inšpiráciou na darček pre starých rodičov.

Pomôcka pre seniorov

Švédska spoločnosť Doro, celosvetový líder v kategórii telefónov pre seniorov, priniesla na náš trh nový smartfón Doro 8035. Ide o špeciálny smartfón spája výhody inteligentných telefónov. Ponúka zjednodušené ovládanie telefónu aj hlasom, zvonenie prispôsobené sluchovým obmedzeniam starších ľudí, väčší displej či asistenčné tlačidlo pre prípad núdze. Má zabudované aj špeciálne asistenčné tlačidlo pre prípad núdze. Do SOS tlačidla si môže majiteľ telefónu nahrať až päť kontaktov svojich najbližších či lekára, na ktoré telefón pri stlačení SOS tlačidla volá. Ak prvý kontakt v poradí hovor neprijme, telefón automaticky vytočí nasledujúce telefónne číslo, až pokiaľ sa nedovolá pomoci. Mobily zároveň rozošlú kontaktom SMS správy a GPS súradnice aktuálneho miesta, kde sa práve senior nachádza.

Neprehliadnite:

pasívny príjem, lexikon.skViete, čo je pasívny príjem?
Naša odpoveď a zároveň dobrá rada: najlepšia cesta k pokojnej starobe

Jednoduchá obsluha

Pri vyzváňaní aj prenose hovoru Doro 8035 nevyužíva bežné frekvencie, ktoré seniori nepočujú, čo je bežné pri väčšine výrobcov mobilných telefónov, ale, naopak, frekvencie pre nich dobre počuteľné. Ponúka tiež efektívne potlačenie rušivého okolitého hluku či priamu kompatibilitu s načúvacím prístrojom. Práve tá nie je pri bežných telefónoch samozrejmosťou. Doro 8035 sa predáva s nabíjacím dokom, do ktorého si môže majiteľ telefón odkladať ako do stojanu. Táto praktická pomôcka seniorom uľahčí dobíjanie telefónu a nemusia manipulovať s nabíjačkou, čo môže byť pre osoby so zrakovým alebo hmatovým postihnutím náročné. Navyše majiteľ nájde telefón vždy na rovnakom mieste.

senior mobil, lexikon.sk

 

Dôležitou aplikáciou telefónu je aj My Doro Manager, ktorá umožňuje dôveryhodným ľuďom, ktorí od seniora dostanú prístup, ovládať telefón na diaľku. Napríklad vnuk tak môže pomôcť babičke alebo dedkovi, keď si telefón nedopatrením znefunkčnili, „lebo niečo postláčali“. Pomocou tejto služby je možné upraviť jas displeja, zvuk, nastavenie čísiel rýchlej voľby alebo tlačidlo pre asistenciu a pod. Aplikácia tiež ponúka jednoduchý spôsob, ako preniesť dáta do nového telefónu, zálohovať a zdieľať fotografie či videá, a zároveň pomôže nájsť aj stratený telefón.
Viac informácií o produkte nájdete na:
www.doro.sk

Foto: Archív Doro