Ste pripravení na hudobné zážitky? Slovenská filharmónia otvára 71. koncertnú sezónu.


6897   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Slovenská filharmónia

Už rímsky cisár a filozof Marcus Aurelius pred mnohými stáročiami povedal: „Hudbe netreba rozumieť, zavše ju treba cítiť…“ S bohatou ponukou hudobných zážitkov pre celú rodinu prichádza každoročne Slovenská filharmónia. V tomto roku odštartuje svoju 71. koncertnú sezónu, ktorá potrvá od septembra 2019 do júna 2020. Jej sídlo je v centre hlavného mesta, v budove bratislavskej Reduty. Historická dominanta je súčasťou Bratislavy od 20. rokov minulého storočia. Potulkami mestom ju neprehliadnete, ale naplánujte si aj jej návštevu. Zaujmú Vás reprezentatívne priestory dýchajúce minulosťou a dušu poteší hudobný zážitok.

Slovenská filharmónia

Koncert klasickej hudby podľa vášho výberu v interpretácii našich telies – orchestra Slovenská filharmónia, Slovenského filharmonického zboru, či legendárneho Slovenského komorného orchestra. Okrem troch hudobných stálic privítame počas tejto sezóny mnoho domácich a zahraničných hosťujúcich umelcov – sólistov , dirigentov či komorných zoskupení. Treba si len vybrať a zažiť chvíle plné harmónie.

Aj túto koncertnú sezónu sú pripravené symfonické a vokálno – inštrumentálne koncerty v Koncertnej sieni. Nechýbajú populárne koncerty pre dospelých, deti a teenagerov. Vo vybrané nedeľné popoludnia môžete navštíviť organové koncerty, v Malej sále koncerty komorných zoskupení alebo klavírne recitály. V ponuke nechýbajú sviatočné koncerty – vianočné, silvestrovský, novoročný a mimoriadne obľúbené melódie filmovej hudby.

Slovenská filharmónia

Koncerty sú tematicky zoradené v jednotlivých cykloch pre milovníkov hudby a pravidelných návštevníkov našich koncertov. V mesiacoch september a október si môžu zakúpiť finančne zvýhodnenú vstupenku na sériu koncertov podľa vlastného výberu na celú sezónu – ABONENTKU.

Zaujímavé: Zažite šerm a jedinečnú atmosféru korunovačného mesta na Dunaji

ABONENTKA vám prináša aj ďalšie výhody.

získate výraznú finančnú zľavu pri jej zakúpení
vyberáte si svoje miesto na celú sezónu už pred jej začiatkom a máte tak možnosť vlastného výberu najlepších miest v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie alebo v Malej sále Slovenskej filharmónie
získate ďalšie pripravené bonusy

Slovenská filharmónia

Od pondelka 16. septembra do piatku 4. októbra 2019 si môžete zakúpiť ABONENTIKU na Vami vybraný cyklus a pravidelne navštevovať koncerty.

71. koncertná sezóna 2019/2020 ponúka 9 abonentných cyklov:
Symfonicko-vokálny cyklus A, B
Hudba troch storočí D, E
Populárny cyklus C
Cyklus Rodinné koncerty R
Cyklus Organové koncerty O
Cyklus Slovenského komorného orchestra, SKO
Cyklus Klavír a klaviristi, K
Cyklus Hudobná mozaika, HM
Cyklus Stará hudba, SH

Predaj vstupeniek na všetky koncerty začne v pondelok 7.10.2019.

Slovenská filharmónia

Sezónu otvorí Slovenská filharmónia slávnostne. Otváracie koncerty 24. a 25. októbra sú zároveň Slávnostné koncerty k 70. výročiu založenia orchestra Slovenská filharmónia. Šéfdirigent James Judd uvedie s orchestrom Symfóniu č. 8 G dur Antonína Dvořáka, ktorá zaznela na historicky prvom koncerte 27. októbra 1949. V prvej časti koncertu zaznie monumentálne dielo Dariačangin sad pre violu, violončelo a orchester od slovenského skladateľa Vladimíra Godára. Sólistami večerov budú violončelista Jozef Lupták a 1. violista SF Martin Ruman. V novembri budú hosťami sezóny dvaja ruskí umelci – dirigent Daniel Raiskin a klavirista Alexei Volodin, v ktorého interpretácii zaznie Rachmaninovov 2. klavírny koncert. Program doplní aj Čajkovského Symfónia č. 3 D dur „Poľská“ (21./22. november 2019).

Zahraniční umelci

V novembri sa v Redute debutovo predstavia dvaja zahraniční umelci – španielsky dirigent Pablo González, šéfdirigent Symfonického orchestra Španielskeho rozhlasu a bulharský huslista Svetlin Roussev (28./ 29. november 2019). V decembri pozýva na koncerty šéfdirigent James Judd, ktorý pokračuje v uvádzaní diel anglických skladateľov. Túto sezónu naštuduje s orchestrom, Slovenským filharmonickým zborom a zahraničnými sólistami celovečerné dielo Gerontiov sen Edwarda Elgara (5./ 6. december 2019). O týždeň neskôr dielo Ralpha Vaughana Williamsa ( 12./13. 12. 2019).

Slovenská filharmónia

V komornom cykle Klavír a klaviristi sa predstavia do konca roka dvaja poprední interpreti – Alexei Volodin, ruský umelec, víťaz Súťaže Gézu Andu v Zürichu a nemecký klavirista Hinrich Alpers. Z komorných zoskupení si v Malej sále vychutnáme popredné Škampovo kvarteto a Bratislavské gitarové kvarteto. Bratislavskému publiku sa v novembri 2019 predstaví zohrané duo organista Stanislav Šurin s hráčom na panovu flautu Helmuthom Hauskellerom

Slovenská filharmónia

Počas jesene sú naplánované aj prvé koncerty pre mladých, Junior koncert a moderované sobotné popoludnie pre deti s rodičmi, ktoré končí tombolou. V decembri zaznie viacero vianočných koncertov a rok 2019 uzavrie Silvestrovský koncert.

Kompletný program koncertov nájdete na stránke www.filharmonia.sk a v celosezónnom bulletine, ktorý je v predaji v Pokladnici Slovenskej filharmónie.

Pokladnica Slovenskej filharmónie, Reduta, Nám. Eugena Suchoňa 1, Bratislava, otvorená Po: 9 – 14.00, Ut – Pia: 13.00 – 19.00. rezervácie 02/20475233, e mail: vstupenky@filharmonia.sk

Vstupenky je možné zakúpiť si aj ONLINE na webovej stránke www.filharmonia.sk – cez systém NÁVŠTEVNÍK.sk a využívať pohodlný online predaj počas celej koncertnej sezóny.

www.filharmonia.sk