Výstava Dô (vtipne)


2949   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Dô (vtipne)

Výstava Dô (vtipne) verne ponúkne návštevníkom voľnočasové diela troch autorov s rôznymi spôsobmi vyjadrenia, ktorí majú jednu vec spoločnú: netradičný pohľad na svet. Obrazy Michala Jureckého, fotografie a básne Magdalény Lackovej a drôtované drobnosti Jana Večeřu zaujmú a pobavia zároveň. Dovolia nahliadnuť do dôverne známeho prostredia, ktoré vďaka ich dôvtipu nadobudne úplne iný rozmer.

Keď neberieme život príliš vážne, vidíme veci, ktoré by sme v bežné dni vôbec nevideli. Možnosť podeliť sa o ne s inými ľuďmi, chvíle humoru len znásobuje. O to viac, keď sa to deje v priestoroch múzea. Výstava Dô (vtipne) je tak dôkazom, že kultúra môže byť zábavná a aj za hradnými múrmi pracujú vnímavé a vtipné bytosti.“ prezradila marketingová pracovníčka Považského múzea a jedna z autorov výstavy Magdaléna Lacková.

Dô (vtipne)

Neprehliadnite: Rekonštrukcia Leonardovej Poslednej večere očami Stana Lajdu

Hoci je deň bláznov 1. apríla, v Považskom múzeu budú mať vtipnú náladu od 28. marca do 11. apríla, keď si výstavu môžete v múzeu pozrieť. Nainštalovaná je v komunitnej miestnosti kaplnky Budatínskeho hradu. A keďže prvý apríl je aj medzinárodným dňom vtáctva, návštevníkom odporúčajú brať ju s nadhľadom. Neuvidia totiž diela profesionálnych umelcov, ale budú mať možnosť pozrieť sa na život z inej perspektívy.

www.pmza.sk