Pozývame vás do divadla! Viete, že Nová scéna v Bratislave uvádza ďalší online koncert MALÁ NOČNÁ HUDBA?


4937   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
DIVADLO NOVÁ SCÉNA UVEDIE PRVÝ ZO SÉRIE ONLINE KONCERTOV MALÁ NOČNÁ HUDBA

Divadlo Nová scéna pokračuje v sérii ONLINE koncertov pod názvom Malá nočná hudba. Po veľkom úspechu pilotného online koncertu, pozývame všetkých milovníkov živého umenia sledovať livestream v poradí druhého online koncertu. 14.novembra o 20.hodine sa predstaví hviezda divadla – Mirka Gális Partlová.

Za projektom série komorných koncertov Malá nočná hudba stoja dvaja mladí umelci Patrik Vyskočil a Dávid Hartl. Pôvodne sa koncerty mali pre divákov odohrávať v komornej atmosfére Štúdia Olympia. Pre obmedzenia súvisiace s pandémiou sa koncert preniesol do online priestoru a streamovalo sa z veľkej divadelnej sály.

DIVADLO NOVÁ SCÉNA UVEDIE PRVÝ ZO SÉRIE ONLINE KONCERTOV MALÁ NOČNÁ HUDBA

O realizácii myšlienky hovorí režisér koncertu Patrik Vyskočil:
„Keďže sa pandémia vyvinula tak, že sme zrazu nemohli hrať pre divákov veľké tituly. Chceli sme sa však s nimi podeliť o našu tvorivú energiu, zvolili sme menšiu koncertnú formu. Najskôr pre 80, neskôr 50 divákov a napokon je z toho v tejto situácii online projekt. Čo je nakoniec dobré, pretože náš koncert tak môže vidieť podstatne viac divákov, ako by sa zmestilo do Štúdia Olympia. Čo sa týka dramaturgie úvodného koncertu, vychádza priamo z umelcov a ich energie, každý z účinkujúcich si vyberal pieseň sám.”

Neprehliadnite:
PODAJME KULTÚRE ZÁCHRANNÉ KOLESO. Spolu to dokážeme a uvidíme sa znova v divadle

A na čo sa môžete s Mirkou Partlovou tešiť?

Mirka: „Program nášho koncertu bude pestrý, cez pop, muzikál, šansón až ku klasike. Budú to skladby v našich úpravách, ktoré sú mojou srdcovou záležitosťou. Teším sa, že moje pozvanie prijal môj dlhoročný herecký partner a kamarát Janko Slezák. Sprevádzať nás budú skvelí muzikanti Martin Šenc, Tamás Belicza, Ján Slezák a Ján Lau.
Som veľmi rada, že projekt online koncertov Malá nočná hudba vznikol a že sa naše umenie dostane k divákom aspoň takýmto spôsobom. Je to nová skúsenosť spievať na javisku bez divákov v hľadisku, ale taká je doba. Verím, že spríjemníme sobotný večer všetkým našim fanúšikom.
A teším sa aj na zvedavé otázky moderátorov Patrika Vyskočila a Dávida Hartla, a ak sa budú chcieť o mne dozvedieť niečo viac aj diváci, pokojne sa môžu počas koncertu pýtať, pretože bude interaktívny a naživo.“

 

Séria live streamov koncertov Malá nočná hudba pokračuje v dvojtýždňovom intervale. Postupne sa na nich predstaviia poprední sólisti Divadla Nová scéna.

Viac informácií o prenose nájdete na:

www.novascena.sk