PODAJME KULTÚRE ZÁCHRANNÉ KOLESO. Spolu to dokážeme a uvidíme sa znova v divadle

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
PODAJTE KULTÚRE ZÁCHRANNÉ KOLESO
Vážení diváci a priaznivci divadla! Opatrenia, ktoré sme museli prijať v záujme ochrany verejného zdravia, majú – ako iste viete – vážny finančný dosah na chod (nielen) nášho divadla. Takýto neplánovaný výpadok financií ohrozí malé i veľké scény bez rozdielu. Obraciame sa preto na vás, verných divákov, aby ste kultúre – ak je to vo vašich možnostiach – podali „záchranné koleso“ a pomohli jej tak preklenúť ťažké obdobie.
 
PODAJTE KULTÚRE ZÁCHRANNÉ KOLESO
 
Možností, ako poskytnúť záchranné koleso pre kultúru, je niekoľko. Na tú najjednoduchšiu ste už prišli vy sami. Mnohí píšete, že si nebudete nárokovať vrátenie vstupného za zrušené predstavenie. Je to veľkorysé gesto, ktoré pre nás – a rovnako i pre nezávislé scény – veľa znamená. Pokiaľ zvažujete, kam napríklad nasmerovať 2 % z daní, myslite na podporu kultúrnych organizácií, ktoré sú vám blízke. A nakoniec – keď pominú opatrenia, ktoré sú nateraz dôležité, a bude opäť bezpečné otvoriť brány divadiel, galérií a festivalov – navštívte naše predstavenia. Na vás – našich verných divákov – čakajú aj nezávislé scény a malé divadlá. Budeme radi, keď venujte vstupenky ako darček svojim blízkym a pomôžte nám opäť postaviť kultúru na nohy.
Na záver by sme radi poďakovali predovšetkým zdravotníkom, ale aj iným obetavým ľuďom, ktorí sa – z titulu svojej funkcie či poslania – usilujú pomôcť dostať aktuálnu situáciu pod kontrolu a do normálu. Zároveň by sme radi vyjadrili solidaritu a účasť tým ľudom, ktorých sa ochorenie priamo či nepriamo dotýka. Veríme, že v týchto ťažkých časoch ostane kultúra jednou z náplastí na výzvy, ktorým dnešná spoločnosť musí čeliť.
 
Úprimne ďakujeme!
Vaše SND
 
Naša výzva
 
Ak máte záujem, pridajte si na svoju profilovku frame „záchranného kolesa“ a zdieľajte tento status, aby sa o vašej solidarite dozvedeli aj vaši blízki.
Ďakujeme!
 
#spolutodokazeme
#vidimesavdivadle
#zachrannekoleso