SNG nažive | aktuálne na tému Ako funguje galéria digitálne? Podnetné odkazy nielen pre umelecké smery


4114   -   2
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
SNG nažive na tému Ako funguje galéria digitálne

Slovenská národná galéria (SNG) pripravila pre svojich návštevníkov a priaznivcov zaujímavý dlhodobý cyklus živých vysielaní SNG nažive. Jeho ďalšie pokračovanie je pripravené už na najbližší utorok 4. augusta. Tentoraz letný večer od 19.00 hodiny priblíži tému – Ako funguje galéria digitálne?

Digitálny priestor a nekonečné možnosti kreovania tém na prahu 21.storočia. To sú doslova každodenné postupy, ktoré sa nevyhli ani kultúrnej obci. A že ide o nevyhnutné opatrenia, ktoré sú pre záchranu kultúrneho dedičstva veľkým prínosom, niet pochýb. Otvárajú nové možnosti a príležitosti nahliadnuť do nepoznaného sveta, ktorý prekvapuje a napríklad umožňuje odhaliť tajomstvá vzniku vzácnych umeleckých artefaktov. 

Zaujímavé otázky – zaujímavé odpovede

Má význam porovnávať zážitok z návštevy galérie s digitálnymi formátmi? Môžu pri objavovaní umeleckých diel pomôcť vyhľadávacie nástroje? Aké sú výhody vývoja web stránok a aplikácií in-house v galérii namiesto kontraktu s externou firmou? Má open source miesto vo verejnej správe? Ovládne nás Google?

Neprehliadnite:
Pokračuje cyklus SNG nažive. Tentokrát na tému Ako sa rekonštruuje galéria?

Nad týmito a ďalšími otázkami sa bude zamýšľať lab.SNG spolu s Braňom Matisom, grafickým dizajnérom SNG a webu umenia. Priestor lab.SNG je platforma Slovenskej národnej galérie, ktorá skúma možnosti využitia digitálnych technológií v galerijnej a muzeálnej praxi.

Sledujte na našom Facebooku a Youtube, na Facebooku N-kultúra a CITYLIFE.SK. Otázky k aktuálnej téme sa môžete pýtať – ako doposiaľ – už týždeň pred a počas každého vysielania prostredníctvom aplikácie Slido (www.sli.do), ktorú si stiahnete zadarmo, s použitím #sngnazive. Záznam z diskusie bude uložený na Youtube kanáli SNG, na ktorom si môžete pozrieť aj predchádzajúce diely. Na prehliadku neviditeľného sveta v prepojení s umením a vzácnymi zbierkami našej prvej galerijnej inštitúcie pozývame aj vás.

Udalosť k online streamu nájdete aj na Facebooku a na webe SNG.

Foto: SNG