Prešovská župa uľahčí výber strednej školy. Už ste čítali webovú stránku a brožúru KAM PO ZÁKLADNEJ?


5473   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
KamPO, kniha, zo zakladnej na strednu školu

Prešovský samosprávny kraj (PSK) pripravil pre všetkých deviatakov v kraji informačno-študijný materiál KAM PO ZÁKLADNEJ? Prináša v ňom informácie o 73 stredných školách, 2 jazykových školách a 2 školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK. Súbežne s tlačenou verziou zriadil aj nový webový portál www.kampo.sk. Kraj chce aj týmito formami pomôcť žiakom končiacich ročníkov základných škôl pri výbere ďalšieho štúdia.

Brožúra vznikla v spolupráci so župnými strednými školami a v týchto dňoch ju do rúk  dostane každý z vyše 6 300 deviatakov základných škôl Prešovského kraja. Krajská samospráva chce takýmto spôsobom uľahčiť budúcim stredoškolákom ich rozhodovanie v otázke voľby strednej školy.

KamPO, kniha, zo zakladnej na strednu školu

„Pre žiakov končiacich základné školy je to prvým vážnym rozhodnutím v živote. O to vážnejším, že si vyberajú nielen svoju prácu, ale aj budúcnosť. Ako najväčší zriaďovateľ stredných škôl chceme byť pri tejto dôležitej voľbe nápomocní a ponúknuť komplexný prehľad o našich školách so základnými informáciami, ktoré im toto rozhodnutie môžu uľahčiť. Tento informačný sprievodca je prioritne určený deviatakom, ale aj ich rodičom či výchovným poradcom,“  uviedol k novinke predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Plnofarebná brožúra

Na 188 stranách monitoruje odbory, krúžkovú činnosť či vybavenosť všetkých odborných škôl a gymnázií v pôsobnosti PSK. Doplnená je o ich kontaktné údaje, QR kódy a fotografie. Pre lepšiu prehľadnosť sú v nej školské zariadenia zoradené do oblastí podľa jednotlivých zameraní. Napríklad: Gymnáziá a jazykové školy, Obchod, služby a ekonómia, Pedagogika a zdravotníctvo, Technika a Umenie. Deviataci sa tak môžu lepšie orientovať medzi viac ako sedemdesiatkou škôl a sústrediť sa na oblasť, ktorá je im najbližšia. Súčasťou brožúry sú tiež informácie o dvoch školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK – Školskom internáte v Poprade a Škole v prírode Detský Raj v Tatranskej Lesnej. Ako aj zoznam ďalších, spolu osemnástich internátov pri stredných školách. Brožúra má pútavé grafické prevedenie, čo z nej robí v kombinácii s kvalitným informačným obsahom ideálneho pomocníka pri výbere strednej školy. Elektronickú brožúru KAM PO ZÁKLADNEJ? nájdete TU.

Neprehliadnite:

„Naše školy ponúkajú skvelú vybavenosť, bohatú ponuku odborov, odborné kurzy, zahraničné stáže a exkurzie, mnohé aj duálny systém vzdelávania a najmä profesionálny prístup pedagógov. Intenzívne pracujeme na tom, aby naše školy boli modernými a atraktívnymi vzdelávacími inštitúciami. Tie otvárajú dvere na vysoké školy, pripravujú absolventov pre reálny život, budúce pracovné zaradenie a prax. Z tohto pohľadu sú veľmi dôležité aj informácie pre výber vhodnej strednej školy, ktorá naštartuje ich ďalšie profesijné smerovanie,“ dodal prešovský župan.

KamPO, kniha, zo zakladnej na strednu školu

Pod gesciou PSK vznikla k tlačenej informačno-študijnej brožúre KAM PO ZÁKLADNEJ? aj nová webová stránka www.kampo.sk. Web je autorským produktom víťaza 2. ročníka programátorskej súťaže Šarišský hackathon, absolventa Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove Mareka Gogoľa. Deviataci a ostatná verejnosť na ňom rovnako nájdu všetky potrebné informácie o stredných školách PSK, ich odboroch, krúžkovej činnosti, počtoch žiakov a pedagógov i bohatú fotogalériu či príbehy absolventov župných škôl. Súčasťou webu sú i novinky, prinášajúce informácie o dianí v stredoškolskom vzdelávaní. Aktuálne najmä v súvislosti s prijímacími skúškami na stredné školy. Zaujímavosťou webu je možnosť otestovať sa v tzv. Predpovedi štúdia.

Prešovský samosprávny kraj prostredníctvom brožúry KAM PO ZÁKLADNEJ? a webovej stránky www.kampo.sk prináša žiakom základných škôl a ich rodičom vhodného informačného sprievodcu strednými školami v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK.

www.vucpo.sk