Výstava v Historickej budove SND: Nezabudnuteľná Lucia Popp


4897   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Lucia Popp

Výstava Lucia Popp – vrúcny hlas svetovej opery, ktorou si pripomíname 80. výročie narodenia speváčky, bude sprístupnená verejnosti od 10. decembra do 6. januára 2020 v salóniku historickej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave. Vernisáž sa uskutoční 10. decembra 2019 o 17.00 hod. Kurátor výstavy Jozef Červenka, grafické spracovanie Nora Nosterská.

Lucia Popp

Výstava, ktorá vznikla v spolupráci Divadelného ústavu a Slovenského národného divadla. Reflektuje nielen významné míľniky jej kariéry, ale obsahuje aj množstvo dokumentov z osobného života. Má ambíciu osloviť široké spektrum návštevníkov všetkých vekových kategórií a predstaviť pútavou formou jednu z najvýznamnejších osobností slovenskej kultúry, svetovo rešpektovanú osobnosť operného umenia. Prináša výber z bohatej profesionálnej i osobnej fotodokumentácie. Ukážky z dobových divadelných bulletinov a ďalších dokumentov, ktoré sú cenným svedectvom o výnimočnosti opernej kariéry Lucie Poppovej.

Neprehliadnite: Je Noc divadiel…

Lucia Popp (1939 – 1993) patrila k najslávnejším slovenským operným speváčkam, ktoré zanechali výraznú stopu v dejinách svetového operného umenia. Bola sopranistkou vzácneho hlasu nádhernej žiarivo teplej farby, ktorého hlavnou charakteristikou bola unikátna vrúcnosť prejavu. Na opernom javisku i koncertnom pódiu Lucia Popp prezentovala spevácke majstrovstvo, ktorým si podmanila publikum na celom svete.

Lucia Popp Pozvánka

Vyznačovala sa psychologickým i rýdzo hudobným porozumením repertoáru, neuveriteľným množstvom výrazových odtieňov, schopnosťou upútať a vtiahnuť publikum k introvertnému aj dramatickému charakteru hudby. Lucia Popp vystupovala na najväčších svetových operných scénach: Londýn, New York, Miláno, Berlín, Mníchov, Viedeň či Salzburg. Tiež spolupracovala s najvýznamnejšími dirigentmi 20. storočia: Otto Klemperer, Herbert von Karajan, Georg Solti, Carlos Kleiber, Nikolaus Harnoncourt, Rafael Kubelík či Leonard Bernstein.

www.theatre.sk