Známky únavy na tvári…? Ako si udržať mladistvý vzhľad aj popri mamičkovských povinnostiach.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Známky únavy

Známky únavy na tvári…! Asi vám nemusíme vysvetľovať, že naša úloha mamičky je často stresujúca a vyčerpávajúca. Čelíme nedostatku spánku vďaka nočnému vstávaniu našich drobcov (ktorí sa vždy prebudia plní energie) a náš spánkový režim sa rozpadá. Okrem toho sme zodpovedné za starostlivosť o dieťa, snažíme sa, aby zdravo jedlo, venovalo sa zmysluplným hrám, poskytujeme mu emocionálnu podporu a všetko, čo potrebuje pre svoj rast.

Kolotoč povinností každý deň…

Tieto úlohy môžu sú náročné, a preto je prirodzené, že sa cítime vyčerpane. Okrem toho môžu mamičky čeliť aj stresu z iných záväzkov mimo starostlivosti o dieťa, ako sú práca, domáce úlohy a starostlivosť o domácnosť, čo ešte pridáva na záťaži a pocitoch stresu. Napríklad, dvojročné dieťa je radosť sledovať pri vývoji – často začína skladať prvé vety a zlepšuje svoje motorické schopnosti. Okrem toho sa učí samo obliekať a začína prejavovať záujem o interakciu s inými deťmi. Rado si hľadá svoj systém a rutinu v činnostiach.

Starostlivosť na prvom mieste…

Starostlivosť o bábätko zahŕňa kŕmenia a výmeny plienok (vo dne, v noci), zatiaľ čo trojročné dieťa už objavuje svet, začína klásť jednu filozofickú otázku za druhou („a prečo?”) a pripravuje sa na škôlku, čo znamená viac hier, učenia a spoločenských aktivít. Bábätká potrebujú neustálu pozornosť a jemnú starostlivosť, kým trojročné deti už začínajú rozvíjať svoje zručnosti a samostatnosť.

Známky únavy


Dbať o dieťa aj o seba? Je to možné, ba nevyhnutné

Byť súčasťou týchto míľnikov je nádherné, pretože sledujete, ako vaše dieťa rastie a vyvíja sa. Ale môže to prinášať aj stres. Je to úžasné dobrodružstvo, ktoré si každý rodič pamätá s láskou. Mamičky dvojročných detí však čelia mnohým výzvam, vrátane potreby neustálej pozornosti a starostlivosti. Pomáhajú svojmu dieťaťu pri rozvoji reči, samoobslužných zručností, zvládaní jeho zvedavosti a sociálnych interakcií. Musia sa vyrovnať s neustálou potrebou dohľadu a podpory pre svoje deti. Aj keď to môže byť náročné, s láskou, trpezlivosťou a podporou je možné úspešne zvládnuť túto náročnú fázu vývoja dieťaťa. Je veľmi dôležité, aby si mamička oddýchla, pretože stres a únava môžu negatívne ovplyvniť jej zdravie. Ak je mamička vystresovaná a unavená, môže to viesť k fyzickým a psychickým problémom. Navyše, čas strávený s dieťaťom sa stáva menej príjemným pre obe strany, keď mamička nie je v pohode. Preto máme pre vás niekoľko tipov, ako uvoľniť stres a únavu v tomto období.

Neprehliadnite:

AHA! Rodičovstvo

AHA! Rodičovstvo je svetový bestseller pre všetkých rodičov ako lepšie porozumieť i svojim deťom. 

 

Ako zmierniť známky únavy a získať novú energiu popri všetkých povinnostiach?

Pri rodičovských povinnostiach, a riešeniach rôznych otázok ohľadom detí, si ťažko nájdeme spôsob, ako načerpať novú energiu a získať opäť pocit pohody. Tu je niekoľko zaujímavých a osviežujúcich tipov pre mamičky, ktoré vám pomôžu znovu načerpať energiu a cítiť sa dobre.

  • „Tanečná párty” so svojimi deťmi: Začnite spontánne tancovať so svojimi deťmi na obľúbenú hudbu. Tancovanie nielenže zlepší vašu náladu, ale aj uvoľní stres. A deti to zaručene bude baviť.
  • Vyjdite si aspoň na kávu so svojimi priateľkami: Je to skvelý spôsob, ako sa odreagovať od rodičovských povinností a zrelaxovať sa v príjemnej atmosfére.
  • „Laugh Therapy”: Pozrite si komediálny film alebo stand-up komédiu, ktorá vás pobaví a rozveselí. Smiech je skvelým spôsobom, ako uvoľniť napätie a zlepšiť si náladu. Vyhľadávajte veci, ktoré vás rozosmejú, každý deň.
  • Vyrazte na prechádzku do prírody so svojimi deťmi a objavujte nové miesta a prírodné krásy. Čerstvý vzduch a pohyb v prírode pomáhajú zmierniť stres a obnoviť energiu.

známky únavy


A to nie je všetko. Tu sú ďalšie námety ako načerpať energiu 

  • Zdriemnite si poobede: Aj keď sa to zdá nesplniteľné, čas poobede na krátky „šlofík” počas spánku vášho dieťaťa by ste si mali nájsť.. Krátka 20 minútová siesta vám rozhodne pomôže získať energiu do druhej polovice dňa.
  • „Selfie Challenge” s tvárovou jogou: Skúste si vydať na „Selfie Challenge” s cvikmi tvárovej jogy. Pred každým cvičením si urobte selfie a sledujte postupné zlepšenie vašej pleti, ale aj posilnenie kontúr čeľuste (jawline). Tvárová joga vám pomôže odstrániť známky únavy, ktoré sa postupom času môžu objaviť na tvári. A navyše – sledovať vlastné pokroky vás bude baviť.
  • Kreatívne varenie s deťmi: Zapojte svoje deti do prípravy jedál a vytvárajte spoločne kreatívne a zdravé jedlá. Spoločné varenie nielenže posilňuje väzby medzi vami a vašimi deťmi, ale aj príjemne rozptyľuje myseľ.
  • Nájdite si pár minút denne na meditáciu, alebo rozjímanie v tichu. Niekedy stačí 10-15 minút denne na niečo, aby ste si „vypočuli vlastné myšlienky”. Zaručene sa budete cítiť lepšie.
  • Buďte flexibilná: Buďte pripravená prispôsobiť sa nečakaným situáciám. Ak sa vám dnes nepodarí nájsť čas pre seba, nebuďte na seba príliš tvrdá a skúste to zajtra.

Pamätajte, že malé zmeny a zábavné aktivity môžu mať veľký vplyv na váš duševný stav a vzhľad. Nenechajte sa pokoriť stresom a únavou! Nájdite si spôsoby, ako si užívať svoj čas a starostlivosť o seba. (INC)

Text a foto: Increaseo.sk