Hormonálna rovnováha u mužov. Poznáte, milí páni, návod na vitalitu a na riešenie problémov?


450   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
hormonálna rovnováha u mužov

Hormonálna rovnováha-nerovnováha už, našťastie, patrí k otvoreným témam aj u mužskej populácie. Dnes sa viac zaujímame o svoje telo a nehanbíme sa preto otvárať aj donedávna často tabuizované témy. Zatiaľ čo sú tieto diskusie bližšie ženskému publiku, u mužov zostávali stále akoby za oponou. Tento problém sa však rovnako dotýka oboch pohlaví a trápia rovnako. Aktuálnou témou sa stávajú práve mužské hormonálne problémy. Ako sa prejavujú a čo ich zmierňuje?

Otázky mužskej vitality sú skutočne dôležité a je najvyšší čas dať im priestor. V hľadáčiku zaostrite svoju pozornosť v prvom rade na prírodné prostriedky a na väčšinu tých svojich problémov akiste nájdete správne riešenie!

Muži sú v tom rovnako ako ženy

Pokles pohlavných hormónov súvisí nielen s pribúdajúcim vekom, ale aj so životným štýlom. Stres, nervové napätie, preťaženie, nedostatok spánku a kvalitnej stravy dolieha aj na to najintímnejšie, na naše hormonálne a reprodukčné zdravie. V istom období života môžeme pociťovať zmeny hormonálnej nerovnováhy, ktoré ťažko opísať. Sťažujú nám bežné fungovanie. Pokles hladiny testosterónu u mužov býva postupný, prejavy a intenzita sprievodných účinkov bývajú individuálne.

Hormonálna rovnováha u mužov


Hormonálna rovnováha, keď
 je muž v procese andropauzy

Často ho porovnávame s obdobím klimaktéria u žien. Keď skutočne chceme, aby sa muži o seba zaujímali, radšej od tohto stereotypu upusťme. Zmeny na mužskom tele dávať do súvisu s tými ženskými? Už viac nie a na každý problém prihliadať jedinečne! Hodnoty testosterónu u mužov začínajú klesať po 40. veku. Stále však majú význam pre plodnosť, tvorbu spermií a ich pohyblivosť.

Neprehliadnite:

Prečo sú beta-glukány tak veľmi dôležité pre naše telo Dbajte na zvýšenie imunity, neoglucan

Tichá hrozba menom oxidačný stres. Ako sa chrániť? Poznáme 4 zaručené spôsoby 


Ako dosiahnuť zmeny?

Lepšiu kvalitu spermií dosiahneme zmenou životného štýlu, napr. zaradením prospešných doplnkov do stravy. Jedným z najúčinnejších je bezpochyby kotvičník zemný vo forme čajov alebo ako tinktúra z púčikov rastlín. Posilňuje organizmus pri nedostatku testosterónu. Pozitívne pôsobí na sexuálnu aktivitu, zlepšuje vyvrcholenie a erekciu. Pri týchto problémoch sa najviac osvedčil kotvičník z púčikov. Túto doplnkovú formu rozšírte aj o konzultácie u urológa. Ten najlepšie zhodnotí, v akej kondícii sú vaše pohlavné žľazy a či na ich zníženú aktivitu nevplývajú aj iné zdravotné komplikácie (chronické ochorenia, prekonanie zápalov a infekcií v tele).

hormóny muži, lexikon.sk


Riešenie hormonálnej rovnováhy je aj o zníženom sexuálnom apetíte

A tu zisťujeme skutočný význam, keď muži majú svoje dni. V procese andropauzy je prvotným príznakom znížený sexuálny apetít a poruchy erekcie. Niekedy práve v nadväznosti na to sa pridružujú zmeny nálad, stavy úzkosti, zvýšená podráždenosť až depresívne nálady a únava svalov. Hormonálny pokles navyše zanecháva nepríjemné zmeny aj na vzhľade. Ubúda vlasov, mení sa hustota ochlpenia, čo tiež môže narušiť emočnú pohodu u mužov. 
Na záver ešte raz úvodné pripomenutie: otázky mužskej vitality sú skutočne dôležité a je najvyšší čas dať im priestor.

Foto: pixabay, Shutterstock a archív redakcie