Zóna architektúry / Dotkni sa – preskúmaj – vytvor. Aktuálna pozvánka do zóny umenia


2368   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zóna architektúry, Dotkni sa – preskúmaj – vytvor, výstava v SNG v Esterházyho paláci

Edukačná Zóna architektúry, ktorá vznikla v Esterházyho paláci v Bratislave je otvorený priestor pre všetkých návštevníkov, ktorí radi experimentujú, tvoria, objavujú a chcú sa dozvedieť viac o zaujímavých témach z výtvarného umenia.

Zóna architektúry, Dotkni sa – preskúmaj – vytvor, výstava v SNG v Esterházyho paláci

Zóna architektúry / Dotkni sa- preskúmaj – vytvor

Prvá téma – Architektonické a stavebné princípy priblíži, ako sa vyvíjali stavebné postupy a ako ich ovplyvňovali stavebné materiály. Ďalšou je motivačná interaktívna hra Ubráň sa Turkovi. V tejto časti si môžete vyskúšať, ako renesanční stavitelia budovali ochranné systémy proti Turkom. V projekcii Svetlo na hrane sa dozviete, z čoho vychádzali modernistickí stavitelia a vďaka stavebnici objavíte, aké stavebné princípy používali.

Výstava v Esterházyho paláci v Bratislave potrvá do 28. februára 2021.

 

Rok zaujímavých výstavných podujatí

A na čo sa môžeme v najbližšej dobe v Slovenskej národnej galérii tešiť?

Pútavých podujatí bude v tomto roku niekoľko. S blížiacou sa jarou bude sprístupnený napríklad zaujímavý Labyrint (sveta a raj) duše. Pôjde o samostatnú výstavu Erika Bindera (1974, Hnúšťa-Likier) nadviaže na projekty umelcov a umelkýň strednej generácie pre SNG. Robustnosť jeho oeuvre a zároveň ľahkosť jeho tvorivého prístupu nám dovoľujú predstaviť autora ako tvorcu vo svojom prostredí, v labyrinte vlastného života, v ktorom sa usiluje zorientovať. Svoj umelecký program už dávnejšie vybudoval na inverzii kreatívnej práce.

 

Neprehliadnite:
SNG | Akcia ZET – o smutne známej komunistickej propagandistickej akcii a zmiznutom obraze

Zóna architektúry, Dotkni sa – preskúmaj – vytvor, výstava v SNG v Esterházyho paláci

Ďalšou príležitosťou na stretnutie s umením v Národnej galérii bude chystané kolektívne dielo kurátorov SNG – Projekt 7×7. Autori ho pripravujú ako reakciu na rozmach online kultúry po rozšírení karanténnych protipandemických opatrení. Digitálna stopa SNG bola pomerne markantná už aj pred pandémiou, preto nebolo až také náročné rozšíriť online ponuku SNG v nových podmienkach. A predsa. Prechod mnohých kultúrnych foriem do virtuálneho prostredia položil aj rad nových otázok. V prostredí múzeí a galérií je to najmä problém prezentácie umeleckého diela v origináli verzus v jeho (digitálnej) kópii.

Viac na: www.sng.sk