Ako sa máš, Eliáš? Pýta sa Peter Petko z Polemicu, ktorý napísal ďalšiu knižku pre malých čitateľov


2396   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Peter Petko Ako sa máš, Eliáš?

Keďže jesenné obdobie praje – popri turistike a výletom za poznaním histórie – aj knihám, jednu knižnú novinku odporúčame tentoraz deťom. A s ňou aj otázku – Ako sa máš, Eliáš? Peter Petko Opet, známy hudobník zo skupiny Polemic a zároveň autor tínedžerskej série Život Adama, sa totiž tentoraz zameral na mladších čitateľov. Napísal úsmevnú knižku zo života ich vrstovníka Eliáša. Náš hrdina je veselý prvák a má super pani učiteľku. Najviac sa však teší na prestávky a najradšej by chodil do prázdninovej školy.

„Ak máte 5 až 8 rokov a už vás prestávajú baviť jednorožce, víly či škriatkovia a bavia vás kamaráti, naháňačky a domáce zvieratá, tak príhody malého Eliáša sú tu pre vás. Už ste niekedy zachraňovali zraneného netopiera? Hrali ste africký hokej? Kŕmili ste v bazéne sestru prezlečenú za tuleňa? Tiež sa vám niekedy pletie jazyk a namiesto chameleón poviete chameMELÓN? Tak toto všetko a ešte omnoho viac zažil Eliáš v novej knihe so žltočerveným obalom a ilustráciami od Tomáša Hasaja, ktorý kreslil aj čiernobieleho Adama,“ približuje svoju knihu autor Peter Petko.

Petko: Ako sa máš, Eliáš?

Autofotoportrét, ak chcete selfie, autora a veľkého priateľa detí

Eliáš je pletko…

Veru, Eliáša občas neposlúchajú písmenká a pletú sa mu dva jazyky naraz: jeho vlastný a ten rodný. So slovenčinou – a nielen s ňou – mu však trpezlivo pomáhajú dobrí rodičia. Má aj o dva roky staršiu sestru Viktóriu. Miluje leto, zábavky v bazéne a bez sladkostí si nevie predstaviť deň. Oveľa viac ho baví byť s niekým, ako byť sám. Už od škôlky je jeho najlepší kamarát Matúš, no vie sa zahrať aj s dievčatami a so svojou sestrou Viki. Tá ho dokonca namotala na plyšáky a spolu presviedčali mačky, že sú korytnačky!

Petko: Ako sa máš, Eliáš?

Obálka knihy je neprehliadnuteľná…

Neprehliadnite:
Veľká kniha rastlín – svet reality a výtvarné umenie:
„Toto je unikát v celom stredoeurópskom priestore“

Veľká kniha Henrich Krejča

Veľké príbehy malých školákov

Ako sa máš, Eliáš? z vydavateľstva Ikar je veľmi hravá knižka, ktorá ukrýva 16 malých príbehov. Eliáš má vždy kopu nápadov, kučeravé vlásky a srdce plné lásky. Spoločne zachránite netopiera, pozriete sa do mestskej knižnice, pôjdete na rodinný výlet, napadne vás vírus, zahráte si africký hokej a…

Petko: Ako sa máš, Eliáš?

Listujeme, listujeme a hltáme jeden príbeh za druhým…

Ale neprezrádzajme viac. Je to knižka plná dobrodružstiev malého chlapca, ktorý má rád život, kamarátov, rodinu a s ktorým si užijete plno zábavy.

Dovetok pred prečítaním

 „Ešte jednu špecialitku má táto kniha,“ dodáva autor P. Petko. Vnímavémi čitateľovi neunikne toto: „Mini básnička na úvod každej kapitoly. Ak máte radi poéziu, tak sa jednu naučíte za pár minút a predvediete sa v škole na slovenskom jazyku, keď budete mať učivo o rýmovaní. Uvidíte ako sa pani učiteľka, alebo pán učiteľ poteší.“
Tak ideme sa pustiť do čítania…

Milan Buno, knižný publicista

Viac na: www.bux.sk