Ako sa obliecť na kongres? Dobré rady pre pánov aj dámy ako vhodne reprezentovať svoju firmu


5043   -   2
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
kongres

Kongres. Podujatie, na ktorom treba reprezentovať svoju firmu. No nie každý má v práci povinnosť dodržiavať určitý dress code. Všeobecne by sa dalo povedať, že čím vyššia pozícia, tým je väčší dôraz na správne obliekanie sa do práce. Neplatí to však v každej firme. 

V prvom rade decentne

Ak však vo vašom pracovnom živote nastane špeciálna príležitosť, napríklad významný kongres v Piešťanoch, taká udalosť si žiada pouvažovať aj nad vhodným outfitom. Nie ste si istý, čo si na kongres, či veľtrh, alebo aj výstavu obliecť? Poradíme mužom aj ženám.
Pre mužov platí, že ak si zvyknú na obchodné rokovania obliekať sako a nohavice, smelo môžu túto kombináciu využiť aj na kongres. Dôležitý je výber vhodnej košele. Biela sa tradične považuje za seriózne pôsobiacu, ale nič nepokazíte ani svetlými, či stredne tmavými odtieňmi modrej a sivej. Ak chcete dosiahnuť ležérnejší vzhľad, môžete si vybrať jemne károvanú, či pásikovú košeľu. 
Podobne decentná by mala byť aj kravata. Ponožky by mali ladiť s oblekom alebo topánkami. Keď už sme pri topánkach, tie by mali byť šnurovacie. Čo sa farby týka ak budete mať tmavý oblek, mali by ste mať aj tmavé topánky. Dbajte aj na pohodlie, veď predsa v tých topánkach strávite celý deň.

 Neprehliadnite:

biznis šaty, lexikon.sk, kongresBiznis šaty sú skvelým základom pracovného outfitu pre ženy.
Platí zlaté pravidlo: menej je viac

Nemusíte to preháňať, sukňa, či nohavicový kostým budú tak akurát

A čo ženy? Ak sa necítite príliš „svoja“ v príliš slávnostnom oblečení, môžete si vydýchnuť. Krásne spoločenské šaty môžete odložiť na slávnostnejšie podujatia. Na kongrese nič nepokazíte ani sukňou, blúzkou a pohodlným sakom. Taktiež môžete zvoliť nohavicový kostým. Pri topánkach platí to, čo sme už spomínali pri pánoch: zamerajte sa aj na ich pohodlnosť, keďže v nich strávite veľkú časť dňa. Nezabúdajte, že častou súčasťou oficiálneho programu je aj večerné posedenie a vy budete predsa chcieť pôsobiť sviežo a komfortne aj počas neho.

 Foto: Yuri Shevtsov / Shutterstock.com