Ako vyzerá moderná kuchyňa dnešnej doby? Inšpirujte sa našimi tipmi!


6597   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Ako vyzerá moderná kuchyňa dnešnej doby, mall

Kuchyňa je srdcom domova. Ide o miestnosť, ktorú si spájame s vôňou chutného jedla a trávime v nej čas so svojimi blízkymi. Kuchyňa je bezpochyby dominantou každého domu aj bytu. Aj preto by sme jej mali pri zariaďovaní venovať viac pozornosti ako iným miestnostiam v dome. Ako si teda zariadiť kuchyňu v modernom duchu a čo v nej nesmie chýbať sa dozviete v článku.

Kuchyňa a dostatok priestoru

Každá gazdiná túži po priestornej kuchyni, v ktorej bude miesto na pohyb, chystanie a varenie rôznych jedál a v neposlednom rade dostatok úložného priestoru. Nech je kuchyňa akokoľvek veľká, dôležité je jej rozloženie. Vo všeobecnosti kuchyňa sa delí na tri zóny – varnú, pracovnú a umývaciu. Všetky sa vyznačujú určitými špecifikami. Zóny musia byť jasne vymedzené a zahrnúť kúsky, ktoré potrebujete. Do pracovnej časti patria pomôcky na varenie, ako napríklad nože, dosky na krájanie či taniere. Do varnej zas hrnce a varešky. Pre umývaciu časť kuchyne je samozrejmosťou umývadlo, utierky, čistiace prostriedky a odkvapkávač na riad. Okrem dostatočnému množstva skriniek venujte pri zariaďovaní pozornosť aj organizátorom, vďaka ktorým sa vám podarí udržať v kuchyni poriadok a mať o všetkom prehľad.

Ako vyzerá moderná kuchyňa dnešnej doby, mall

Vybavenie, ktoré potrebujete

Kvalitná pracovná doska, ktorá vám poslúži pokojne aj niekoľko desiatok rokov, sa nachádza na samom vrchu zoznamu. Doska musí byť odolná. Tak, aby sa dokázala ubrániť ostrým nožom aj horúcim hrncom.

Okrem dosky myslite aj na vybavenie. Samozrejmosťou je chladnička a mraznička. Ak chcete ušetriť miesto, ideálnou voľbou je vstavaná chladnička s mrazničkou. Pri výbere vstavanej chladničky sa nerozhodujte iba podľa dizajnu, zvážte tiež jej objem, energetickú triedu a funkcie, ktoré vám ponúka.

Moderné kuchyne disponujú tiež elegantnými vstavanými rúrami na pečenie, mikrovlnou rúrou, umývačkou riadu a rýchlovarnou kanvicou. Ak sa radíte medzi ľudí, ktorí obľubujú kávu, kuchyňu môžete vybaviť aj automatickým kávovarom.

Ako vyzerá moderná kuchyňa dnešnej doby, mall

Kuchyňa v originálnom duchu

Správna voľba farieb a ich kombinácií je ďalším faktorom, ktorý musíte zvážiť pri zariaďovaní svojej modernej kuchyne. Jednofarebnými dvierkami zaiste nič nepokazíte. Kuchyňu ozvláštnite, ak do nej zakomponujete jeden farebný prvok. Ten sa bude vynímať napríklad na zadnom paneli, ktorý vytvorí so zvyškom kuchyne zaujímavý farebný kontrast. Obľúbená je tiež kombinácia bielej a čiernej alebo bielej s pastelovými a živými farbami. Ak sa skôr radíte medzi striedme typy, môžete zladiť kuchyňu v jednom farebnom tóne alebo staviť na prírodné odtiene.

Dostatočné osvetlenie

Denné svetlo nestačí. Nie každý ho má totiž vo svojej kuchyni dostatok. Aj preto myslite na osvetlenie kuchyne. To by malo plniť praktickú, no tiež estetickú funkciu. Obľúbené je LED osvetlenie, ktoré môžete zabudovať napríklad do vnútorných priestorov liniek. Samozrejme, nezabudnite ani na stropné osvetlenie, ktoré by malo byť dostatočne silné a vyznačovať sa nízkou spotrebou aj dlhou životnosťou.

Inšpirujte sa tipmi a zariaďte si kuchyňu podľa svojich predstáv. Vytvorte si vo svojom dome miestnosť, ktorú si zamilujete a budete sa v nej cítiť príjemne.

Viac nájdete na stavajsnami.sk