Bazén a pergola vám zabezpečia pohodu a malý raj na zemi. Pripravte sa už teraz na horúce leto

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Bazén a pergola, lexikon.sk

Bazén a pergola. Aj vy už takto pomaly myslíte na svoju záhradu na leto? Že je ešte skoro o tom rozmýšľať a že máte v záhrade nebodaj ešte sneh? A ak sneh už nie, no teploty ešte rozhodne nie sú na trávenie času na záhrade. Pripraviť sa však potrebujeme s dostatočným predstihom; presne v duchu príslovia – keď sa leto opýta,…

Bazén a pergola a… osvieženie vo vode bez toho, aby ste za ňou niekam cestovali

Môžete začať napríklad tým, že si pozriete ponuku záhradných Bestway bazénov. No povedzte, je niečo lepšie ako mať možnosť počas letných horúčav kedykoľvek sa schladiť v bazéne bez toho, aby ste museli chodiť na najbližšie kúpalisko, či k moru? Nič vám nenapadlo? To sme si mysleli. Stačí si vybrať vhodný bazén pre vás. Nafukovacie bazény, či bazény s konštrukciou, všetky v rôznych veľkostiach. Alebo máte záujem skôr o vírivé bazény? A čo vaše deti? Detské bazéniky budú tým pravým na šantenie vašich ratolestí, ktoré ešte nemôžu ísť do „veľkáčskeho“ bazéna.

Bazén a pergola a… vaše posedenia na terase dostanú nový rozmer

A čo posedenia na terase? Tie sú taktiež obľúbenou letnou činnosťou všetkých, čo majú dom s terasou. Len keď to slnko cez deň tak nepríjemne praží! A náhle letné búrky tiež vedia prekaziť nejednu grilovačku, či posedenie s priateľmi. S takýmito nepríjemnosťami pomáhajú špičkové pergoly. Tie v prvom rade chránia vašu terasu práve pred ostrým slnkom a poskytujú tieň vtedy, keď je slnko naozaj nepríjemné. Zároveň vás ochránia pre dažďom a tak sa nemusíte schovávať dovnútra, akonáhle začne pršať. A po daždi voda zachytená na streche pergoly odtečie do odvodových kanálikov, takže sa nemusíte báť ihneď strechu pergoly otvoriť.

Neprehliadnite:

Bazén a Pergola, lexikon.sk, drevoPrečo je drevo už tisícky rokov najobľúbenejším stavebným materiálom?

Pergola má mnoho výhod

Ďalšie „funkcie“ pergol záležia od jej typu. Tie s lamelovou strechou dokážu na vašej terase vytvoriť príjemné prúdenie vzduchu. Stačí takúto pergolu počas horúčavy mierne pootvoriť. Ak radi vysedávate na terase dlho do noci, poteší vás aj integrované osvetlenie. Nebudete tak musieť riešiť zdroj svetla na terase. A ak si chcete obdobie, kedy sa dá tráviť čas na terase, naozaj predĺžiť, môžete si pergolu uzatvoriť sklami, či roletami.

Autor: Alliance Images / Shutterstock.com