Čo patrí k vybaveniu rodinného domu? Napríklad aj neodmysliteľní a verní pomocníci do záhrady

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
trendy, rodinný dom

Čo patrí ku kvalitnému vybaveniu rodinného domu? Treba poznať aj takéto odpovede. Vlastniť alebo bývať v rodinnom dome je snom mnohých ľudí. Ide o skvelý pocit veľkého priestoru, ktorý patrí len vašej rodine. Máte k dispozícii neustále záhradu a nemusíte sa prispôsobovať susedom nad vašimi hlavami alebo pod nohami. Rovnako tak nikto nebude obmedzovať vás. Je však nutné myslieť aj na kvalitné vybavenie nástrojov pre záhradu. Záhrada si žiada svoje a nezabúdajte, že sa o ňu musíte vedieť postarať.

Trávnik ako z katalógu

Jednou z najčastejších aktivít, ktoré budete pravidelne vo svojej záhrade okolo rodinného domu musieť robiť, je kosenie trávy. Tomu sa nevyhnete možno aj každý týždeň počas teplej sezóny a bude sa vám hodiť krovinorez, s ktorým vďaka jeho oceľovým nožom (tieto môžete podľa potreby meniť za iné kosiace nástroje) pokosíte aj náročnejšie dlhšie neudržované trávniky. Pri použití krovinorezu sa nemusíte báť ani drevín, nakoľko si s nimi poradí. Obyčajná kosačka by v takomto prípade mohla mať problémy a znehodnotili by ste ju rýchlejšie, ako by ste chceli.

pomocníci rodinného domu
Nepomýľte si krovinorez s vyžínačom, aj keď ten sa vám tiež bude do vybavenia záhrady hodiť. Vyžínač sa používa na dokončenie kosenia, predovšetkým na horšie dostupných miestach okolo domu, kríkov, stromov či plotu a vybavený je len strunovou hlavou.

Spracujte drevo

Súčasťou mnohých, najmä väčších záhrad, sú aj stromy či kríky. Tie môžu mať ako estetickú, tak aj úrodnú funkciu, no v oboch prípadoch je nutné sa o ich vzhľad starať. S rezaním prebytočného dreva vám pomôže motorová píla, ktorú si však vyberte podľa výkonu motora vhodnú k vašim potrebám. V menšej záhrade vám nebude treba profesionálne zariadenie, no pri veľkom množstve dreva, ktoré potrebujete spracovať, je už vhodné poobzerať sa po silnom motore píly.

Neprehliadnite:

Betónový kvetináč, lexikon.skOdľahčené kvetináče PRESBETON LITE je hit moderných terás!
Betón, ktorý zdvihne hravo každý

Okolo rodinného domu je veľa povinností

Nezabúdajte sa o svoje zariadenie do záhrady patrične starať. V mnohých prípadoch má len sezónne využitie, preto je dobré ho pred prvým použitím dať skontrolovať a presvedčiť sa, že je v poriadku a budde spoľahlivý pomocník aj pri ďalších záhradných povinnostiach.

Foto: Vitalliy / Shutterstock.com