Na lyžovačku vlastným autom? Zima už zaklopala na dvere, preto na toto určite nezabudnite!


332   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
zimná lyžovačka

Na lyžovačku vlastným autom? Samozrejme, je to pohodlné a získate veľkú výhodu v tom, že budete pánmi svojho času. Nemusíte sa riadiť podľa termínu odchodu vlaku či iného dopravného prostriedku, môžete sa kedykoľvek zastaviť alebo zmeniť plány na poslednú chvíľu. Treba však myslieť na to, že aj keď sa vodič snaží byť čo najviac zodpovedný, kedykoľvek sa môže niečo stať.

Nepríjemnosti sa, samozrejme, môžu prihodiť nielen na cestách, ale aj priamo počas lyžovania či iných aktivitách. Preto určite myslite na správne poistenie.

PZP je dôležité

Pred odchodom si pre istotu skontrolujte, či vaše auto má platné povinné zmluvné poistenie. Ak na lyžovačku cestujete do zahraničia, preverte si, či krajina, do ktorej cestujete, a tiež tie, cez ktoré budete prechádzať, patria do Systému zelenej karty. Ak áno, znamená to, že na zákonné poistenie sa môžete spoľahnúť aj v týchto štátoch. Ak zistíte, že cieľová destinácia alebo niektorá z krajín, cez ktorú pôjdete, do tohto systému nepatrí, budete si musieť uzatvoriť hraničné poistenie. Aktuálne je to v rámci Európy len územie Kosova a poistenie sa uzatvára na hraniciach. V neposlednom rade si poznačte číslo na asistenčnú službu poisťovne. Tá vás podrží v prípade dopravnej nehody a pri mnohých ďalších nepríjemnostiach.

Na Slovensku vám pomôže poistenie do hôr

Pri kratšom aj dlhšom pobyte na slovenských horách by ste určite mali mať horské poistenie, ktoré kryje náklady za zásah horskej služby. Horské prostredie je nevyspytateľné a ľahko sa môže stať, že sa zraníte alebo stratíte. Keďže horský terén je náročný, pomoc vám poskytnú horskí záchranári. Takýto zásah však stojí stovky, prípadne tisíce eur. Ak budete mať uzatvorené poistenie do hôr, tieto náklady zaplatí poisťovňa. Navyše si v rámci tejto poistky môžete dopoistiť aj rôzne ďalšie riziká, ako je napríklad strata batožiny či rizikové športy.

Lyžovačku vlastným autom


TIP:
Poistenie do hôr sa tiež dá uzatvoriť v celoročnom variante, čo určite ocenia pravidelní návštevníci hôr. V rámci neho je možné dojednať aj vyššie spomenuté doplnkové poistenia a tiež aj pripoistenie storna.

Cestovné poistenie pomôže pri rôznych problémoch

Pri každej ceste do zahraničia by ste mali mať uzatvorené poistenie do zahraničia. Nezáleží na tom, či váš výlet bude trvať dva dni, týždeň alebo dlhšie. Cestovné poistenie zaručí nárok na preplatenie liečebných nákladov pri náhlom ochorení alebo úraze počas pobytu v cudzej krajine. Okrem toho si môžete uzatvoriť aj rôzne doplnkové poistenia. Odporúčame mať najmä pripoistenie batožiny a zodpovednosti za škodu. Ak máte v zahraničí zarezervované ubytovanie, bude sa vám hodiť aj pripoistenie storna, na základe ktorého vám poisťovňa preplatí storno poplatky v prípade, keď budete musieť svoju cestu náhle zrušiť. Pripoistenie športu a tiež úrazové poistenie by ste určite mali mať vtedy, keď sa chcete v zahraničí venovať nejakému rizikovému športu.

Neprehliadnite:

Jarné prázdniny s deťmi, Bachledka, Lyziarska Skola

Lyžovačka bez obáv  – 7 užitočných rád na bezpečnú lyžovačku 


Cestovné poistenie
môže chrániť nielen vás, ale aj vaše auto. V rámci tejto poistky si môžete dojednať pripoistenie technickej asistencie k vozidlu. Ide v podstate o asistenčné služby, ktoré vám pomôžu napríklad pri poruche alebo defekte vášho automobilu. Odporúča sa ho mať najmä vtedy, ak v rámci PZP máte k dispozícii iba základné asistenčné služby.

Ako sa pohodlne a výhodne poistiť a užiť si lyžovačku vlastným autom?

Všetky poistenia, ktoré sme spomenuli v tomto článku, si úplne jednoducho a rýchlo môžete uzatvoriť online na stránke Netfinancie.sk. Na nej nájdete porovnávacie kalkulačky, ktoré vám porovnajú ponuky od viacerých poisťovní na Slovensku. Či už chcete PZP, alebo cestovné poistenie, ľahko a rýchlo si ktorékoľvek z nich vyberiete. Dojednanie poistenia je tiež úplne jednoduché a v závere procesu uhradíte poistné. Tým sa stane platným. Následne si skontrolujte, či vám na e-mail prišli všetky potrebné dokumenty, ako je napríklad zelená karta v prípade povinného zmluvného poistenia alebo asistenčné karta pri cestovnom poistení. A tým je všetko vybavené. Potom sa môžete zbaliť, natankovať a vyraziť. (NF)

Ilustračné foto: bigstockphoto.com a archív redakcie