Spoľahlivé špedičné služby sú pre medzinárodný obchod nevyhnutné. Preprava je komplexný proces.


454   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
špedičné služby

Spoľahlivé špedičné služby sú garanciou medzinárodného obchodu. Akákoľvek firma, ktorá chce pôsobiť na medzinárodnom trhu, by mala mať spoľahlivého partnera v podobe spoločnosti, ktorá patrí medzi globálnych dodávateľov prepravných a logistických riešení. Medzinárodná preprava tovaru je totižto komplexný proces, ku ktorému treba pristupovať maximálne profesionálne.

Dve formy námornej kontajnerovej prepravy

Aj keď každá medzinárodná cesta tovaru obrazne začína a končí pri spoľahlivom vodičovi VZV, ktorý tovar naloží na expedíciu alebo vyloží do skladu, medzitým sa toho s tovarom udeje naozaj veľa. A nie vždy to ide hladko. Jedným zo základných predpokladov toho, aby medzinárodný obchod prebiehal bez zbytočných komplikácií, je výber vhodných prostriedkov a metód dodania tovaru. A na tento výber sú potrebné skúsenosti a schopnosti, ktoré má jedine spoľahlivá logistická spoločnosť. V rámci medzinárodného obchodu je zrejme najobľúbenejším spôsobom doručovania námorná kontajnerová preprava. Tá sa realizuje v dvoch formách. Jednou je FCL (Full Container Load), čo je preprava nákladu, ktorý zaplní celý prepravný kontajner. Ide o efektívny spôsob prepravy, ktorý naviac patrí medzi najhospodárnejšie vôbec. Alternatívou je LCL (Less Container Load). Pri tejto forme kontajnerovej prepravy sa spája viacero zásielok, vďaka čomu si viac strán delí náklady na prepravu bez toho, aby museli samostatne zapĺňať celé kontajnery.

Neprehliadnite:

Register obnoviteľných

Moderné plynové kotle prispievajú k znižovaniu emisií skleníkových plynov 


Letecká, železničná aj cestná preprava

Namiesto námornej prepravy je možné pri medzinárodnom obchode využiť aj leteckú prepravu. Ak vyžadujete len tie najefektívnejšie špedičné služby, letecká preprava zaručene splní vaše požiadavky. Jej efektivita tkvie hlavne v rýchlosti doručenia, ktorá je bezkonkurenčná a tak sa letecky môže prepravovať aj tovar, pri ktorom sú kladené v tomto smere extra nároky. Samozrejme, medzinárodný obchod by nemohol fungovať čisto na námornej alebo leteckej preprave. Letiská nie sú všade a prístavy už vôbec nie. Tieto spôsoby prepravy preto zákonite bývajú dopĺňané železničnou a cestnou prepravou. Už sme spomínali, že pre medzinárodný obchod je kľúčový výber vhodných prostriedkov a metód dodania tovaru. Pridať tak ešte môžeme aj to, že dôležité je aj ich vzájomné prepojenie tak, aby počas prepravy nevznikali rôznorodé komplikácie. (FU)

Foto: Aun Photographer / Shutterstock.com