Originálny kulinársky festival dobrôt je tu. Do obce Margecany mieria tisíce gurmánov.


6152   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Margecany festival dobrot 2019

Obec Margecany sa opäť premení na obrovskú kuchyňu pod holým nebom. Svoje schopnosti predvedú tí najlepší kuchári a kuchárky zo širokého okolia, ale aj zo zahraničia. Návštevníci sa môžu tešiť na kulinárske špeciality a bohatý program.              Prajeme vám dobrú chuť!

Margecany festival dobrot 2019

Deviaty ročník najväčšieho gurmánskeho festivalu v Košickom kraji prinesie počas najbližšieho víkendu (12.-13.októbra 2019) bohatú kulinársku ponuku. Margecianske fajnoty sa každoročne rozširujú, čo do počtu návštevníkov i kuchárov. Aj tohto roku sa tak na poslednom TOP podujatí Košického samosprávneho kraja odprezentujú regionálne kuchyne z Dolného Spiša, Šariša, Horehronia a Abova. V nedeľu budú návštevníkov lákať navyše aj zahraničné kuchyne z Česka, Poľska, Švédska, Rumunska, Gruzínska, Vietnamu, Ukrajiny, Maďarska, Litvy, ale aj Bosny a Hercegoviny.

Margeciansky Tunel

„Margecianske fajnoty sú skvelým príkladom, ako vybudovať silné lokálne podujatie.Teší nás aj to, že vďaka krajskému programu Terra Incognita sa nám darí rozhýbať cestovný ruch na Gemeri nielen počas tohto podujatia. Už tradične po ňom ostáva v Margecanoch nová atrakcia pre turistov. Kým vlani sme otvorili technickú pamiatku Margeciansky tunel, kde vznikla otvorená galéria, tento rok ju obohatíme o novú atrakciu. Pribudne tu päť drevených sôch trpaslíka Svetlonoška, ktorý povedie turistov od Margecian až k tunelu.

Margecany festival dobrot 2019

Aj takýmto spôsobom sa usilujeme oživiť kultúrne pamiatky a zatraktívniť ich pre návštevníkov,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka. Zástup sôch trpaslíka Svetlonoška privedie návštevníkov až do Margecianskeho tunela, kde vznikne svetelná inštalácia. Rozsvecovať sa bude postupne pri prechode pútnikov. Autorom sôch vysokých štyri metre je umelecký rezbár Adam Bakoš. Slávnostné otvorenie projektu je plánované na prvý deň Margecianskych fajnot.

Neprehliadnite: Vedeli ste, že najstarší kontinentálny maratón je na Slovensku

Hlavný program podujatia bude rozdelený na dvoch veľkých pódiách, kde sa vystriedajú folklórne súbory a ľudové skupiny. V Gastro stane sa predstavia všetky regionálne a zahraničné kuchyne, ktoré môžu návštevníci ochutnávať. Na podujatí nebude chýbať ani živá kuchyňa a obľúbená ulička remesiel.

Margecany festival dobrot 2019

Margecianske fajnoty sú pripravené aj na príchod malých jedákov, na ktorých čaká samostatné detské zábavisko plné atrakcií. „Prístupný bude areál Husej pláže a možnosť absolvovať výlet do okolia vyhliadkovým autobusom. Ten sa zastaví pri Drevenom moste v Štefanskej Hute, pri národnej technickej pamiatke Margeciansky tunel a pri dedičnej štôlni Jozef v Gelnici. Počas podujatia prebehne aj slávnostné odhalenie sôch Svetlonosov v Parku Fajnot,“ doplnil starosta Margecian Igor Petrík.

Vstupné na podujatie je 5 € na mieste (3 € v predpredaji cez Ticketportal). Vstup pre dôchodcov nad 63 rokov, držiteľov ŤZP a ŤZP-S je 3 €. Deti do výšky 140 cm majú voľný vstup. Obyvatelia Margecian majú po predložení občianskeho alebo iného dokladu totožnosti vstup taktiež zadarmo.

Margecany festival dobrot 2019

Margecany festival dobrot 2019 program

Pre všetkých návštevníkov je prichystané záchytné parkovisko a autobusová kyvadlová doprava, ktorá bude priamo od parkoviska až na podujatie a späť premávať každých 30 minút.

www.terraincognita.sk