Európske dni archeológie: ako hravo byť detským archeológom


2222   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Európske Dni archeológie

Čím budeš, keď vyrastieš? Pravidelne počuť z úst dospelých. Nezriedka sa medzi výpočtom povolaní vyskytujú aj také, ktoré sú menej frekventované. Napríklad povolanie archeológa je pre väčšinu veľmi atraktívne a pre mnohých nepoznané. Tým skôr pre najmenšie deti i našich teenagerov. A práve pre detské publikum bude pripravená zaujímavá a originálna vyučovacia hodina, ktorá sa uskutoční na nadchádzajúcom podujatí Európske dni archeológie.

Po vedomostiach dychtiacich žiakov čaká zoznámenie sa s archeológiou hravou a zaujímavou formou. V priestoroch Kežmarského hradu sa nádejní malí archeológovia dozvedia napríklad i to, čo nám archeologické nálezy vedia povedať o živote ľudí v minulosti. Organizátori počítajú so zvedavosťou detí a počítajú aj s tým, že sa budú môcť zahrať na archeológov a obzrieť si originálne archeologické nálezy a pohrať sa s ich replikami. Zaujímavé podujatie bude 18, júna od 11.hodiny v konferenčnej miestnosti v podkroví Kežmarského hradu.

Kežmarský hrad pred západom slnka

Tip pre romatikov: Kežmarský hrad pred západom slnka

Neprehliadnite:
Cesta vojnových hrdinov a vojenská história vás zavedie na Duklu, do Svidníka a okolia.
Záujem o minulosť rastie

Kódovaná reč archeologických nálezov

Nedočkaví návštevníci zistia, ako sa dajú z archeologických nálezov vylúštiť informácie, ktoré nie sú poznateľné hneď na začiatku. Dozviete sa, ako môžu iné vedné disciplíny pomôcť pri interpretácii výsledkov archeologických výskumov prostredníctvom ďalšieho skúmania archeologických nálezov. Prednáška bude zameraná na konkrétne prípady z praxe a predstavenie práve prebiehajúceho projektu venovaného medziodborovému výskumu stredovekých objektov z lokality Švábovce – Sad. Toto podujatie je pripravené na sobotu 19. júna od 16. hodiny rovnako v konferenčnej miestnosti v podkroví Kežmarského hradu.

Európske Dni archeológie

Prezentácia prebiehajúceho projektu stredovekých objektov a nálezov z obce Švábovce bude 20. júna od 10. hodiny. Na podujatia je nutná rezervácia na tel.: 0918 742 726 alebo osobne v pokladni Kežmarského hradu.

Viac na: www.kezmarok.com a na našej facebook stránke.