GOPASS spustil predaj 10 tisíc skipasov do tatranských stredísk za 9 eur


6784   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
GOPASS spustil predaj

TATRY/CHOPOK (19. november 2018) – Od pondelka 19. novembra si lyžiari môžu zakúpiť najvýhodnejší 1 dňový skipas sezóny za akciovú cenu 9 eur. V obehu je 10 tisíc online skipasov, ktoré platia do stredísk Jasná, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso. 

Predaj online skipasov novým moderným spôsobom ako letenky začal na www.gopass.sk už dnes. Táto špeciálna akciová ponuka online skipasu za 9 eur nebude mať rozlíšené vekové kategórie. Avšak v neakciovej štandardnej cenovej hladine budú ceny skipasov naďalej rozlíšené podľa vekových taríf (dospelý, junior, senior, dieťa).

V lyžiarskych strediskách Jasná, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso sa od zimnej sezóny 2018/19 upúšťa od pevných – fixných cien online skipasov. Odteraz bude ceny jednodňových skipasov určovať „ponuka a dopyt“. Ceny budú závisieť od vyťaženosti strediska v daný deň, od dátumu rezervácie, počasia, ale aj od typu sezóny (hlavná a mimosezóna). Predčasné rezervácie využívajú zľavy na skipasy až do 30% a až 2/3 lyžiarov budú lyžovať lacnejšie ako minulý rok. Ceny online skipasov sa neustále menia, preto, ak si chce lyžiar zabezpečiť zobrazenú cenu v cenovom kalendári na www.gopass.sk, najlepšie je rezervovať si ju ihneď. Rovnako ako pri skorej rezervácii leteniek alebo bookingu hotelov, budú včasné rezervácie skipasov odmenené nižšími a výhodnejšími cenami. Tí lyžiari, ktorí sa neboja nakupovať skipasy online si môžu „uloviť“ akciové ceny skipasov na ktorýkoľvek deň sezóny aj od 9 eur. Akcia platí do vypredania, resp. so zakúpením najneskôr do 23.12.2018
Mimo tejto akcie sa budú skipasy v online predávať už od 19 €, počas Vianoc od 27 € a počas Silvestra od 39 € v stredisku Jasná, resp. počas Vianoc od 25 € a počas Silvestra od 35 € vo Vysokých Tatrách.

Spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR), a.s. ako prevádzkovateľ lyžiarskych stredísk sleduje zahraničné trendy a inšpiruje sa nimi. Dynamické ceny sú trendom v USA a vznikli ako potreba riadeného manažovania predaných lístkov a vyťaženosti strediska v danom termíne. Slovenské lyžiarske strediská zo spoločnosti TMR aj s niektorými švajčiarskymi strediskami zavádzajú dynamické ceny do prevádzky práve túto zimu ako prvé v Európe. „Cieľom tohto živého procesu je rovnomerné rozptýlenie lyžiarov v strediskách počas celej sezóny. Nakoľko sa záujem zo strany lyžiarov počas celej sezóny mení vzhľadom k termínu lyžovania, je nevyhnutné plánovať si lyžovanie vopred, pre dosiahnutie čo najlepšej ceny skipasu a platí teda: Čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ. Týmto sa dáva šanca klientom, ktorí si vedia skôr naplánovať svoje časové možnosti a byť za to odmenení formou výhodnejších cien ako sú bežné ceny pre daný 1 dňový skipas dostupný na kamennej pokladni,“ uviedol Michal Beňo, obchodný riaditeľ pre GOPASS.

Hlavným prínosom pre prevádzkovateľa je lepšia predvídateľnosť rezervácií vopred, kedy môže aj lepšie plánovať svoj personál. V konečnom dôsledku môže zase lyžiar očakávať aj kratšie rady na lanovkách.

Skipasy sa dajú v tatranských strediskách zakúpiť troma spôsobmi: Online na stránke www.gopass.sk za najvýhodnejšie ceny. Priamo v stredisku v samoobslužných pokladniach Gopass Tickets, kde je potrebná registrácia do programu Gopass a po nej získava lyžiar zľavnenú cenu oproti klasickej pokladni alebo tretím spôsobom, priamo v stredisku v klasickej pokladni za najvyššie tzv. pultové ceny.

Ceny v samoobslužných pokladniach Gopass Tickets sú nižšie ako v klasických pokladniach a zároveň vyššie ako online skipasy dostupné na internete. S nákupom skipasov online získava lyžiar najvýhodnejšiu cenu bez čakania v radoch. Ceny skipasov budú v klasických pokladniach najvyššie v porovnaní s internetovým nákupom na www.gopass.sk  a samoobslužnými pokladňami Gopass Tickets v stredisku.

Termín lyžovačky je možné zmeniť za poplatok 1€. Zakúpený skipas je potrebné stornovať najneskôr deň vopred. Zvyšná suma bude vrátená formou kreditu do konta majiteľa Gopassu, za ktorý si môže zakúpiť skipas na nový termín. V prípade, že vo zvolenom termíne je skipas drahší ako je zostatok kreditu, tak si kredit majiteľ účtu jednoducho dobije. V prípade, že už lyžiar nechce ísť lyžovať, kredit tak môže využiť na nákup iných služieb napríklad lístok do aquaparku a pod.