Husacina u Galika – celoročný gastronomický festival chutí a zážitkov pod Malými Karpatmi

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Husacina u Galika

HUSACINA U GALIKA v Slovenskom Grobe je známa a originálna slovenská reštaurácia, ktorej vône lákajú gurmánov z blízkeho okolia i vzdialeného sveta. Dokazujú to početné návštevy z mnohých krajín, dokonca i zo zámoria. Za slovenskou špecialitou – do zlatista upečenou húskou – už bezmála 20 rokov pravidelne chodia najmä v tomto koncoročnom období mnohí gurmáni. Je to dôkaz, že sa reštaurácia dosahuje zaslúženú pozornosť a vysoký kredit.

Tradičné miesto stretnutí rodiny, priateľov a kolegov  

Tradícia je budovaná vďaka stabilnému jedálnemu a nápojovému lístku a tunajšej atmosfére. Toto miesto stretnutí rodiny, priateľov i kolegov je po tieto dni znova tým správnym miestom na nový a nezabudnuteľný zážitok… Kto by ho chcel premeškať?
“Nie sme klasickou reštauráciou, akých sú desiatky. Zameriavame sa na prípravu a podávanie pečených husí, kačíc, lokší a husacích pečienok. Používame vlastné, rokmi overené receptúry vychádzajúce z tradície. Jedlá pripravuje stabilný tím kuchárov tradičnou metódou, v hlinených pekáčoch,” opisuje proces prípravy špecialít majiteľka, pani Paula Galiková.

Husacina u Galika

Každý má dokonalý zážitok

V súčasnosti ponúkame svojim hosťom okrem hlavnej miestnosti pre 60 ľudí aj ďalšie priestory pre 40, 20, 14 a 10 ľudí, ktoré sú vhodné pre menšie rodinné posedenia a oslavy, pracovné stretnutia, či rokovania v súkromí. V našom jedálnom lístku disponujeme aj rozšírenou ponukou jedál, z ktorej – ako to už v bohatej ponuke býva – je naozaj ťažké si vybrať…

Neprehliadnite:

Purus 2023

Víno PURUS 2023 – to sú vína s prívlastkom „TERROIR“ a zážitok pre všetky zmysly z rodinného vinárstva  

 

“Nebíčko v papuľke”…

“Pripravujeme aj ďalšie rozmanité špeciality slovenskej kuchyne ako sú pečené prasiatko, kotlíkový guláš, zabíjačkové špeciality, živánska, ryby, kurčatá na rošte a poľovnícke špeciality. Samozrejmosťou je aj ponuka kvalitných vín, nezabúdame ani na ponuku jedál pre vegetariánov, ktorí si zaiste u nás tiež vyberú,” dodáva pani PaulaPridanou hodnotou pre zákazníkov reštaurácie je aj záhradné posedenie v letnom období. Reštaurácia pracuje dlhodobo s overenými dodávateľmi, ktorí dokážu pre kuchárov zabezpečiť tie najkvalitnejšie produkty a pre hostí prvotriednu kvalitu, ktorej výsledkom je skutočný gurmánsky zážitok, priam festival chutí…

Husacina u Galika


Cesta za zákazníkom je pridanou hodnotou

Medzi aktivity podniku patrí aj dovoz jedál na rôzne podujatia a oslavy alebo priamo k zákazníkom domov. Súčasťou reštaurácie je aj možnosť ubytovania sa v dvoch dvojposteľových a jednej štvorposteľovej izbe. 
Hoci je HUSACINA U GALIKA otvorená každý deň, odporúčame hosťom vopred si telefonicky overiť obsadenosť.

 

Súťaž o poukaz na koncoročný gastronomický zážitok v Reštaurácii HUSACINA U GALIKA pre 4 – 6 osôb:

Stačí, ak odpoviete správne na jednoduchú súťažnú otázku:

Kde môžete zažiť príjemné posedenie s originálnou gastronomickou ponukou v reštaurácii HUSACINA U GALIKA?

a)  Chorvátsky Grob
b)  Viničné
c)  Slovenský Grob
 
Súťaž bude vyhodnotená dňa 8. 12. 2023

Správnu odpoveď posielajte na Facebook   Lexikon   do súťažného článku

Text a foto: Husacina u Galika
Medzitulky: redakcia

Viac na: www.husacinaugalika.sk