Prievidzský rínok – chutné a voňavé augustové podujatie

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Prievidzský rínok

Prievidza je mesto, ktoré zachytáva všetky pozitívne trendy, aby spríjemnila pobyt návštevníkom a turistom a skvalitnila život svojim obyvateľom. Centrum mesta si zachováva špecifickú atmosféru a je ideálnym miestom na poriadanie zážitkových podujatí. Takým bude Prievidzský rínok, ktorý sa bude konať na Námestí slobody v sobotu 17. augusta 2019 ako ochutnávka toho najlepšieho, čo sa urodí, vyrobí a uvarí na farmách a v poľnohospodárskych spoločnostiach na Hornej Nitre a čo dokážu domáci šikovní ľudia v gastroslužbách ponúknuť.

Prievidzský rínok

Foto: Milan Gross

V pozvánke na podujatie primátorka Prievidze Katarína Macháčková uvádza: “Minulý rok sme Prievidzský rínok organizovali po prvý raz ako súčasť obľúbeného Baníckeho jarmoku a videli sme, že je oň záujem. Tak sme sa rozhodli zorganizovať ho opäť ako samostatné podujatie. Chceme ním spestriť ponuku pre všetkých, ktorí vyhľadávajú produkty z regiónu Hornej Nitry a zároveň chcú stráviť s rodinami príjemný deň. Podujatie bude obohatené krásou výrobkov remeselníkov a vystúpeniami populárnych folklórnych súborov, ktoré vedia umocniť letnú pohodu. Kultúrny program na Námestí slobody bude pokračovať aj v nedeľu 18. augusta, keď budú v Prievidzi hody.”

Prievidzský rínok

Foto: Milan Gross

Prievidzský rínok je signálom, že domáci obyvatelia i turisti vyhľadávajú regionálne výrobky a kuchyňu a že poľnohospodárstvu a prírode sa venuje na Hornej Nitre zvýšená pozornosť v rámci transformácie regiónu po útlme ťažby uhlia.

Zaujímavé: Oslava lesa v Prievidzi

Na rínku sa predstavia lokálni producenti potravín ako napr. Prievidzské pekárne a cukrárne, a.s. ktoré budú predvádzať výrobné postupy pekárenských výrobkov, ako sú vianočky, gombíky, praclíky atď. Určite zaujmú aj ukážky rôznych druhov kváskového cesta. Spoločnosť Nestlé Slovensko, s.r.o. bude prezentovať chutné prívarky zo svojej produkcie, ktoré majú v kuchyni modernej gazdinky nezastupiteľné miesto.

Prievidzský rínok

Súčasťou rínku bude i prezentácia podporných aktivít, ako je včelárstvo. Spoločnosť Elekos – Organizácia zodpovednosti výrobcov bude v rámci environmentálnych aktivít na rínku zabezpečovať prítomným deťom hravou formou osvetu na tému, prečo je potrebné odpad separovať a ako správne separovať. Podujatie bude mať aj ďalší ekologický rozmer poskytovatelia občerstvenia budú používať ekologicky rozložiteľný riad.

Prievidzský rínok

Srdečne pozývame všetkých na Prievidzský rínok, ktorý organizuje mesto Prievidza v spolupráci s OOCR Región Horná Nitra Bojnice a miestnymi akčnými skupinami Magura – Strážov, Rozvoj Hornej Nitry a Žiar. Podujatie finančne podporilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Prievidzský Rínok

 

 

 

 

 

 

 

SYMA