Stvoril ju súhlas princeznej Štefánie – reštaurácia Štefánka


4086   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
reštaurácia Štefánka by Pulitzer

 

Dostali ste chuť pozvať svoju partnerku, partnera na luxusný obed či večeru s príchuťou nostalgie? Ak si vyberiete a rezervujete stôl v reštaurácii Štefánka by Pulitzer na začiatku Palisád, určite neoľutujete…

reštaurácia Štefánka by Pulitzer

 

Odporúčame: Reštaurácia Pulitzer

Bratislavská Štefánka sa konečne dočkala svojej kompletnej rekonštrukcie a prináša do Bratislavy opäť závan starých čias z prvej polovice 20. storočia. Legendárna kaviareň Štefánka sa vracia nielen k svojmu názvu, ale aj k pôvodnému mondénnemu duchu. Rekonštrukcia priestorov priniesla návrat k niekdajšiemu interiéru s prvkami secesie, ale zabezpečila aj modernizáciu gastronomických technológií a novú kvalitu služieb na vysokej súčasnej úrovni. Gastronomické zážitky regionálnej a svetovej kuchyne podáva v špičkovej kvalite.

reštaurácia Štefánka by Pulitzer

Odporúčame: Večera pod tatranskými hviezdami

Z histórie Štefánky

Od roku 1897 stal na rohu Palisád a Kohlmarkt, dnes Štefaníkovej ulice, nájomný dvojdom v eklektickom štýle (postavil ho A. Feigler ml.). V prízemí domu bol priestor pre kaviareň. Od roku 1904 spravovala túto kaviareň rodina Hackenbergerovcov, ktorí poprosili jej výsosť, vdovu po nasledovníkovi rakúsko-uhorského trónu princovi Rudolfovi, princeznú Štefániu, o zvolenie, aby kaviareň mohla niesť jej meno. S jej súhlasom sa kaviarni začalo hovoriť Štefánia a po vzniku ČSR Štefánka. V medzivojnovom období hrávali v kaviarni Štefánia najlepší cigánski primáši. Otváralo sa už o šiestej ráno (známe boli raňajky v Štefánke) a záverečná sa neraz posunula až do ďalšieho svitania. Podávala sa výhradne káva z čerstvo upražených zŕn, minútky, zákusky, miestny sekt a pravé francúzske šampanské. Bol tu zavedený telefón, počúvalo sa rádio, fajčili cigary a v zadnej časti kaviarne boli dva biliardové stoly. V 30. a 40. rokoch minulého storočia bola reštaurácia jednou z najprestížnejších bratislavských kaviarní a obľúbeným miestom stretávania bratislavskej inteligencie, spisovateľov, básnikov, umelcov, žurnalistov, bohémov. Atmosféru Štefánky si Bratislavčania mohli vychutnávať do začiatku 80. rokov – ale už len v oklieštenej forme. Potom pre Štefánku nastali dlhé krušné časy. Dnes však po celkovej rekonštrukcii dokázala nadviazať na svoje najlepšie obdobie a opäť víta svojich vyberaných hostí.

www.stefankabypulitzer.sk