Potrebujete si uľahčiť prácu v domácnosti a kuchyni? S tyčovým mixérom alebo naparovacou žehličkou to nebude problém

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
mixer Braun

Vraciate sa domov z jesennej prechádzky a zišlo by sa niečo na zahriatie? V lete by ste výlet zakončili osviežujúcim smoothies. Teraz máte chuť na niečo, čo vás príjemne zahreje a ideálne aj zasýti? Premýšľate, čo by ste si doma pripravili? Určite vám pomôžu spoľahliví pomocníci v domácnosti a kuchyni. Napríklad s tyčovým mixérom alebo naparovacou žehličkou to vôbec nebude problém.

Počas chladných jesenných dní nie je nič lepšie ako horúca krémová polievka. Dá sa pripraviť takmer z každého druhu zeleniny a obľubujú ju aj najmenší jedáci. Keďže jej konzistencia je vďaka záverečnému mixovaniu jemná, prepašujete do nej aj suroviny, ktoré by vaše deti inak nezjedli. Zaistíte tak celej rodiny prísun vitamínov, ktoré v tomto jesennom období telo veľmi potrebuje.

Zdravím nabité smoothies, Orava

Vitamíny na každý deň, vitamíny po celý rok

Najlepší pomocník

Najlepším pomocníkom na prípravu polievok je tyčový mixér. Ak doma žiadny nemáte určite si ho čo najrýchlejšie zaobstarajte. Uľahčí vám každodenné varenie a vaše krémové polievky s ním budú dokonale zamatové. Dokážete tak vyčarovať nejednu chuťovú bombu pre svoju rodinu a známych. Ako si vybrať ten najvhodnejší model zo série osvedčených kuchynských pomocníkov?

Ponorný multifunkčný mixér – multifunkčný pomocník

V malom redakčnom prieskume sa tyčový mixér umiestnil na štvrtom mieste spomedzi spotrebičov, ktoré nám veľmi uľahčujú prácu v kuchyni a domácnosti. Predbehol ho robotický vysávač, sušička a naparovacia žehlička. Neváhajte a zaobstarajte si multifunkčného pomocníka do vašej kuchyne. Ušetrí vám veľa času a zvládne to, na čo by ste inak potrebovali niekoľko ďalších zariadení. Mixuje, šľahá, seká, drví, strúha, krája či mieša – a to všetko získate v jednom kompaktnom domácom spotrebiči.

mixer Braun Ponorný multifunkčný mixér

Ponorný multifunkčný mixér v akcii

Ponorný multifunkčný mixér úsporný pomocník

Navyše v kuchyni nezaberie veľa miesta. Ak si vyberiete len základný model, naozaj ho pohodlne uložíte do každej zásuvky. No ani modely s príslušenstvom nie sú priestorovo náročné, pretože jednotlivé kusy môže uskladniť samostatne. Rezervujte im dôstojné miesto vo svojej kuchyni, aby ste ho ľahko našli a mali vždy poruke. Vďaka odnímateľným nástavcom je čistenie ponorného mixéra veľmi jednoduché a väčšinou ho stačí opláchnuť pod tečúcou vodou. Niektoré časti príslušenstva sa dokonca dajú vložiť do umývačky.

Ako vybrať tyčový mixér

Na začiatku výberu by ste si mali premyslieť, na čo všetko chcete ponorný mixér používať. Máte bábätko a chystáte sa na prvé príkrmy? Potrpíte si na kulinárske vychytávky a často si doma pripravujete napríklad domácu majonézu či ochutené maslo? Preferujete zdravý životný štýl a rôzne smoothies sú u vás na dennom poriadku? Zbožňujete husté krémové polievky? Potrebujete, aby sa vás niekto nakrájal či nasekal zeleninu do šalátu? Chcete narýchlo pomlieť orechy do koláča a vyšľahať bielka? Pre tyčový mixér nie je žiadna z týchto činností problém. Na základe svojich požiadaviek si však musíte vybrať ten správny model. Ak by ste si náhodou neboli istí, radšej zainvestujte viac. Vyplatí sa vám to a kedykoľvek si budete môpripraviť aj náročnejšie pokrmy a vyskúšať zložitejšie recepty.

tmavý karob Dr.Oetker, kakao, pečieme Veľká noc

Neprehliadnite:
Tmavý karob – moderná alternatíva kakaa aj do vašich receptov

Na čo si dať pozor pri výbere tyčového mixéru?

  • Zohľadnite príkon. Ten udáva výkon mixéru a spotrebu elektrickej energie. Čím je príkon vyšší, tým je tyčový mixér výkonnejší. Na prípravu krémových polievok a omáčok vám bude stačiť mixér s nižším výkonom. Ak však chcete sekať orechy alebo pripravovať nápoje s drveným ľadom, siahnite po vyššom výkone. Napríklad s Braun MultiQuick 9 a 1200 W dokážete veľa a nič nepokazíte.
  • Kľúčový je výkon v kombinácií s kvalitnými nožmi, ktoré zvládnu rozsekať suroviny. Braun má unikátnu technológiu PowerBell Plus – a to znamená to, že okrem 2 nožov má taktiež aj malú sekaciu čepeľ v strede zvonu. Tým pádom tyčový mixér Braun nemá slepé miesto v strede kde sa pri iných mixéroch suroviny nerozmixujú.

Niekoľko ďalších užitočných rád, ktoré pomôžu

  • Pri výbere ponorného mixéra sa neriaďte len jeho lákavým vzhľadom.
  • Materiál rozhoduje. Presne o tom, či budete môcť s novým pomocníkom mixovať aj horúce alebo len studené pokrmy. Vyberte si preto mixér z nerezovej ocele, ktorý môže vložiť aj do variacej sa polievky a pohodlne ju rozmixovať ešte v procese varenia. Hlavice vyrobené z plastu sa môžu používať len do teploty 70°C. Plastové ponorné mixéry sú síce lacnejšie i ľahšie, no nemajú takú odolnosť ako mixéry s nerezovou hlavicou.
  • Ideálne je, aby mal ponorný mixér aspoň dva rýchlostné stupne, odnímateľný nástavec na ľahké čistenie a pogumovanú rukoväť pre bezpečný a jednoduchý úchop.
  • Nezabúdajte ani na príslušenstvo. Pri výbere sa pozrite aj na to, aké príslušenstvo daný model obsahuje. S pestrým príslušenstvom toho v kuchyni s tyčovým mixérom zvládnete oveľa viac a zázračný tyčový mixér tak môže nahradiť aj malého kuchynského robota.
mixer Braun Ponorný multifunkčný mixér

Najskôr spoločná príprava…

Tyčový mixér vám prácu v kuchyni jednoznačne uľahčí, a potom je len vás akým spôsobom ho využijete. Fantázii sa medze nekladú. Pripravte si s ním horúcu krémovú polievku, domáci pribináčik pre deti a lebo kvalitnú a chuťovo vyváženú majonézu k nedeľnému obedu. S tyčovým mixérom budete šéfkuchárom vo vlastnej kuchyni.

Foto: archív pixabay
Viac na: www.braunhousehold.com/sk