Kancelárske priestory a ich dizajn. Aj zariaďovanie kancelárií má svoje trendy. Aké sú tie aktuálne?


414   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
kancelárske priestory

Kancelárske priestory sa kedysi podobali ako vajce vajcu. Čoraz viac sa však pri dizajnovaní kancelárií dostávajú do popredia individuálne potreby jednotlivých firiem a ich zamestnancov. A naviac sa to všetko „balí“ do atraktívneho dizajnu. Aké sú v tejto oblasti moderné trendy?

Flexibilita a drevo

Jedným z trendov, ktorý prenikol do moderných kancelárií, je flexibilita. Ako si ju v kontexte vybavenia kancelárie predstaviť? Zoberte si napríklad nábytok do kancelárie. Podobne ako v domácnostiach aj v kanceláriách sa v minulosti používal objemný a ťažký nábytok, ktorý keď sa raz niekam umiestnil, už nastálo ovplyvňoval zvyšok kancelárie. Moderný kancelársky nábytok a ďalšie prvky sú ľahké, multifunkčné a nadčasové a umožňujú jednoduché zmeny.

Drevo je v kurze…

Čo sa týka materiálov, obľúbeným sa v kanceláriách stalo drevo. Má to svoje opodstatnenie. Kancelárie totiž často pôsobili až sterilným dojmom a práve drevo je materiál, ktorý dokáže zútulniť interiér, v ktorom je použité. Jeho výhodou je aj istá nadčasovosť, vďaka ktorej ho nie je problém skombinovať so zvyškom kancelárie. To sa týka aj možnosti kombinovania s ďalšími materiálmi. Veď si predstavte napríklad stôl s drevenou doskou a kovovými hairpin nohami. To je priam dokonalá kombinácia.

Neprehliadnite:

brigáda
E-shop a podnikanie z domu vďaka outsourcingu logistiky a virtuálnemu sídlu


Kancelárske priestory, digitalizácia a udržateľnosť

Ak by sme si porovnali súčasnosť s dobou pred pár desaťročiami, jedným z najväčších rozdielov by bola miera digitalizácie. Tá sa samozrejme prejavuje aj na tom, ako vyzerá bežná kancelárska technika. A aj častejšia práca z domu (home offce) ovplyvňuje to, ako vyzerajú a ako sú zariadené moderné kancelárie. Musia totiž umožňovať jednoduché spojenie a spoluprácu zamestnancov, ktorí sa nachádzajú v kancelárii, s tými na home office (alebo s tými, ktorí si pracovné povinnosti plnia niekde „v teréne“).
V neposlednom rade tu máme čoraz väčší dôraz na udržateľnosť. Ten sa prejavuje viacerými spôsobmi: použitím ekologických a recyklovaných materiálov, využívaním riešení na úsporu energií a pod. Pretože na našom životnom prostredí záleží. (FU)

Foto: Petinovs / Stock.adobe.com